Чому ніхто не спитає у Бакуліна про 500 млн грн боргів "Чорноморнафтогазу"

Поки Рада неквапливо голосує за списання боргів "Чорноморнафтогазу", люди, що здали його Росії, насолоджуються розміреним парламентським життям

Чому ніхто не спитає у Бакуліна про 500…

Сьогодні народні депутати України здійснили першу спробу списати податкові борги окупованого разом з Кримом "Чорноморнафтогазу" та встановити мораторій на стягнення з нього заборгованості. На контрольному голосуванні за проект відповідної постанови проголосувало всього 156 нардепів, тож питання відклали до "кращих часів", які швидше за все настануть і рішення буде прийняте. Загалом мова йде про близько 500 млн. боргових зобов'язань "Чорноморнафтогазу".

Паралельно міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин пообіцяв, що незалежно від списання чи несписання боргів позов проти Росії до Стокгольмського арбітражу щодо "віджатих" активів "Чорноморнафтогазу" таки буде, і суми будуть "величезні". Ну, а про те, що від моменту окупації Криму пройшло вже півтора роки. Про це якось ніхто не згадав.

В це же час за сигнальним голосуванням спостерігав, не беручі участь у голосуванні, недоторканий нардеп від Опозиційного блоку Юрій Бакулін, який під час окупації Криму очолював "Нафтогаз України", дочкою якого є "Чорноморнафтогаз" і який навіть не намагався нічого зробити для порятунку активів компанії, і багато в чому завдяки якому "Чорноморнафтогаз" зараз на межі банкрутства.

Якщо хтось підзабув обставини окупації Криму та "віджиму" українського державного майна, нагадаємо, як активи "Чорноморнафтогазу" "віджималися" братнім народом. 17 березня минулого року окупаційна "Верховна рада Криму" прийнято постанову про "націоналізацію" усього майна "Чорноморнафтогазу" на території Криму. Але про плани Росії здійснити подібний акт було добре відомо усім ще за кілька тижнів. Цілком природнім було б, якби "Нафтогаз" одразу почав перейматися долею майна своєї дочірньої компанії. Але Бакулін, який тоді очолював державну компанію просто зник і не відповідав на телефонні дзвінки занепокоєного власною долею керівництва "Чорноморнафтогазу". Коли ж врешті до Бакуліна додзвонилися, то, як кажуть наші джерела, голова "Нафтогазу" сказав лише одне, мовляв йому порадили "злити" компанію.

В результаті через бездіяльність Бакуліна Україна втратила частину свого флоту (близько 40 одиниць), так званий "вертоліт Бойка" і одну з не менш скандальних "вишок Бойка" вартістю 450 млн. доларів. Пан Бакулін не намагався навіть зробити вигляд, що хоче врятувати хоча б щось з недешевого майна державної компанії.

Тут варто нагадати, що Бакулін завжди був людиною Юрія Бойка та Дмитра Фірташа і ніколи і нічого не робив без їхнього погодження. Фірташ же свого часу був одним із спонсорів нинішнього гауляйтера Криму Сергія "Гобліна" Аксьонова.

Отже півтора роки тому пан Бакулін, нічого не роблячи, непогано попрацював на російських окупантів. Це загалом уже мало кого дивує. Тепер же в парламенті думають, як не допустити банкрутства "Чорноморнафтогазу", а пан Бакулін і досі не просто на свободі, а ще й засідає в тому самому парламенті, попри гучне затримання незабаром після "віджиму" "Чорноморнафтогазу" та звинувачення у корупції. Ще в квітні минулого року Бакулін вийшов з-за грат під сміхотворну, як для нього заставу в 10 млн. грн. і більше його особливо ніхто не турбував. Справа, звісно, виважено і неупереджено розслідується, але ГПУ якось не квапиться готувати подання на зняття з нього недоторканості.

Ще одне питання, яке спливає у голові у зв'язку з контрольним голосуванням щодо "Чорноморнафтогазу" - це виваженість і послідовність Кабміну, який і досі не підготував позов до Стокгольмського арбітражу щодо цієї компанії. Адже, зі слів Демчишина, Мін'юст все ще готує позов до суду. Мабуть, хоче підготувати все якнайкраще. Та й правда, куди поспішати, судова тяганина все одно триватиме роки.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme