Хто кришує квоту Портнова у ВРЮ

Міліція і "тітушки" знову об’єдналися. Цього разу для того, щоб не пустити неугодних делегатів для обрання членів Вищої Ради юстиції
Depo.Влада
24 квітня 2015 20:27
ФОТО: depo.ua
Хто кришує квоту Портнова у ВРЮ
Хто кришує квоту Портнова у ВРЮ

Сьогодні під акомпанемент скандалів та бійок з'їзд адвокатів обрав вісім претендентів на три вакантні посади членів Вищої Ради юстиції. При цьому, декотрі з них напряму пов'язані з групою впливу Андрія Портнова: мова йде про секретаря Ради адвокатів Павла Гречківського та суддю Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Аллу Лесько.

Загалом, в бюлетені для голосування будуть представлені двоє суддів - вже згадана Алла Лесько, суддя Вищого адмінсуду Сергій Острович, а також шість адвокатів - Вадим Беляневич, Ігор Фомін, Павло Гречківський, Петро Луцюк, Катерина Коваль і Ростислав Кравець. Останніх двох адвокатів, які представляють Раду адвокатів Києва, до залу навіть не пустили. Власне, як і весь склад столичної ради. Вочевидь, таким чином, їм вирішили відрізати шлях до ВРЮ.

Цікаво, що задля того, щоб делегати не потрапили на з'їзд об'єдналися "тітушки" і співробітники міліції. Перші засіли у самому приміщені Будинку кіно, другі оточили вхід з вулиці. В результаті, відбулася бійка, у хід пішов сльозогінний газ.  Депутат від "Свободи" Андрій Іллєнко з трибуни парламенту навіть звернувся до МВС з проханням розібратися в ситуації. "По суті, люди Портнова зараз в центрі Києва проводять контрреволюційний переворот. Я прошу, щоб ця ситуація була вирішена негайно", - наголосив він. Також він повідомив, що хоча події відбуваються в Печерському районі, але задіяна міліція з Оболонського.

Кореспондент Depo.ua поїхав до Будинку кіно, і побачив повний симбіоз співробітників МВД та "тітушок". І навіть знайшов двох кураторів цього "шоу" з київської міліції, які спокійно чекали, коли київські адвокати підуть з-під приміщення. Так, був помічений заступник начальника - начальник міліції громадської безпеки ГУМВС України в Києві Ігор Коваленко. В кінці лютого він фігурував у скандалі з розгоном активістів під Нацбанком. Тоді він отримав догану та злетів з крісла Головного управління МВС Києва. Тим не менш, керівну посаду в органах зберіг.

Другим представником міліції став т.в.о. заступника начальника Головного управління з координації діяльності правоохоронних органів, військових та громадських формувань Володимир Соцький - ще одна "видатна" особистість. Не так давно він був заступником начальника Печерського РУ ГУМВС у Києві, але після тої ж історії під НБУ був відсторонений від виконання обов'язків. А зараз "сплив" у кріслі одного з керівників главку. Навряд чи ці "збиті льотчики" вирішили б влаштовувати блокування делегатів з'їзду адвокатів без вказівки згори.

Тим паче, що це не перша історія з недопуском делегатів на з'їзд. У листопаді 2014 року в Мукачевому Національна Асоціація Адвокатів України, головою якої є Лідія Ізовітова, не допустила до з'їзду, де тоді також намагалися обрати членів Вищої Ради юстиції делегації з Києва та Полтави. Щоправда, тоді зробити це не вдалося через відсутність кворуму. Тепер у Ізовітової, яку називають головним "локомотивом" з проштовхування до ВРЮ "потрібних" людей, схоже, все йде за планом: голосів вистачає, конкуренцію прибрано.  

Важливо враховувати, що Ізовітова "рулить" у адвокатській спільноті мало не з початку 90-х років, а з 1998 року була членом Вищої ради юстиції. Враховуючи її одіозність, сама вона на повернення до ВРЮ вже не сподівається, але змогла допомогти своєму давньому знайомому Андрію Портнову з просуванням потрібних йому кандидатур.

Стратегію пані Ізовітової з блокуванням неугодних делегатів можна було б розбити, якби міліція не виконувала функції "бодігардів" людей Портнова, а зайнялася "тітушками", що заполонили приміщення, де проходив з'їзд. Втім, київська міліція після того, як недопущені до зали адвокати пішли з-під Дому кіно, радісно відрапортувала, що "врегулювала ситуацію"...