Як Лещенко з Наємом втратили шанс стати "зірками"

Е-декларування могло стати шансом для "нових облич" - чистих та незаплямованих. Але виявилося, що таких в Україні просто не існує…
Depo.Влада
1 листопада 2016 09:00
ФОТО: depo.ua
Фото: Inforesist
Фото: Inforesist

Політика – це мистецтво користуватися одним-єдиним наданим шансом. Він був у молодих політиків-єврооптимістів, які ще недавно були кумирами якщо не мільйонів, то точно мали свого виборця. Втім, електронне вивертання кишень "слугами народу" не стало зоряним часом для "нових облич", які змогли б зберегти незаплямований імідж і мали б моральне право говорити про необхідність перезавантаження всієї корупційної системи в Україні. Тим паче, на фоні обговорення декларацій константіновських і дубневичей з їхніми сотнями мільйонів гривень готівки, це було зробити не дуже-то й важко.

Але гедонізм "моральних авторитетів" призвів до того, що зараз вони самі опинилися у дуже неоковирній ситуації, коли той же Лещенко вимушений виправдовуватися на телебаченні та у соцмережах за куплену квартиру в центрі Києва. На фоні деяких нардепів з величезними віллами на тисячу квадратних метрів його "хата" на 200 квадратів виглядає блідувато. Та для населення, яке живе у "хрущовках" і радянських "панельках", особливої різниці між заможними панами "старої" та "нової" формації немає.

Тому коли Лещенко пише у "Фейсбуці" - "чи можу я після всіх цих історій з деклараціями вважати себе повністю реабілітованим фейсбук-громадськістю?" - відновлювати його в правах головного правдоруба захотіли далеко не всі. До того ж вчора Лещенка догнало рішення Генеральної прокуратури про відкриття провадження щодо підозри у незаконному збагаченні. Так що зараз чи не єдиному потенціальному хвильорізу, м’яко кажучи, не до патетичних заяв. Тепер йому варто готуватися до походів у головне слідче управління ГПУ на допити. 

У підсумку, похвалитися авторитетом жоден із недавніх кумирів не може. На жаль, абсолютна відсутність альтернативи нинішній владній еліті та шалений зашквар "єврооптимістів" дуже нагадує молдавський сценарій, де місцеві проєвропейські політики влаштували внутрішню свару між собою, абсолютно махнувши рукою на проросійських опонентів. В результаті, все йде до того, що соціаліст Ігор Додон у другому турі стане-таки президентом Молдови, після чого ми отримаємо ще один кремлівський "матюгальник" на нашому кордоні.

Якщо ж говорити про майбутнє України, то треба розуміти, що провал "єврооптимістів" та дефіцит інших нових прізвищ, незамараних корупцією, дуже серйозно грає проти нинішньої української влади. Це може призвести до того, що й у нас з’явиться свій "додон", який ратуватиме за соціальну справедливість, тримаючи в кишені дулю та російські рублі…

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада