Буча в Ірпені: Луценко розпочав "антифеодальні" війни

Мери-забудовники Карплюк та Федорук явно переоцінили свої можливості, що і змусило владу почати проти них "каральну акцію"
Depo.Влада
21 липня 2016 13:20
ФОТО: depo.ua
Буча в Ірпені: Луценко розпочав "антифеодальні" війни
Буча в Ірпені: Луценко розпочав "антифеодальні" війни

Сьогоднішній ранок розпочався з бучі у Бучі – в київському містечку-супутнику розпочалися обшуки в помешканнях мера екс-регіонала Анатолія Федорука. Офіційно про цю справу поки мовчать, натомість нардеп Володимир Ар'єв поділився деякою інформацією. За його словами, обшуки у Федорука проводять по справі "схематозного викрадення 900 гектарів лісу в Київській області", до того ж подільником мера Бучі проходить не менш одіозний його давній партнер, мер Ірпеня Володимир Карплюк. Останній, правда, як зазначає Ар'єв, вночі втік.

Згодом інформацію Ар'єва, нехай і не прямо, підтвердила і прес-секретар генпрокурора Юрія Луценка Лариса Сарган, перепостивши повідомлення нардепа з коментарем: "Обшуки в Ірпіні та Бучі. І да, високі паркани не зупиняють...".

Отже, можемо констатувати, що влада в особі генпрокурора Луценка перейшла у рішучій наступ проти партії одіозних політиків-забудовників Карплюка та Федорука "Нові обличчя".

Коротко нагадаємо, партія "Нові обличчя" з'явилася в українському політикумі під останні місцеві вибори і об'єднала напівфеодальних місцевих князьків Київщини-забудовників. Очолили цю партію саме Карплюк з Федоруком, які давно пов’язані зі скандальним екс-ректором Податкової академії Петром Мельником. Ціль цього політичного проекту полягала в тому, щоб взяти під свій контроль всі селищні та міські ради, що знаходяться впритул до правобережної частини Києва. І "Новим обличчям" це фактично вдалося: поряд з Києвом з’явився цілий півмісяць з лісових районів, контрольованих Карплюком та Федоруком. Не варто зайвий раз нагадувати скільки коштує там земля і які бариші дає будівельний бізнес під Києвом.

Варто зазначити, що Карплюк та Федорук – куми, а їхні дружини, за інформацією ЗМІ, значаться як керівники ТОВ "Будрегіонінвест" - підприємства, яке є головним забудовником на Київщині. Цікаво, що виборчу кампанію "Нових облич", за деякими даними, супроводжував скандальний політтехнолог та медіаконсультант Сандея Аделаджі - Петро Щербина, який також є заступником голови партії.

На місцевих виборах і Федорук, і Карплюк перемогли в своїх містечках, не зустрівши серйозного опору. У Фастові перемогу отримав ще один представник "НО"Михайло Нетяжук. Також представники цієї політсили взяли під контроль Вишневе та Боярку. Своїх голів одіозні забудовники посадили у селищних радах у Бородянському, Макарівському, Переяслав-Хмельницькому та Ставищинському районах. Крім того у Ворзелі головою сільради стала Лариса Федорук – сестра мера Бучі, у Гостомелі - Юрій Прилипко, один з найближчих сподвижників Петра Мельника і багаторічний депутат Ірпінської міської ради. При цьому варто зазначити, що за дивним збігом обставин жодної конкуренції "новообличникам" в більшості районів і міст просто не було ані з боку БПП, ані з боку "Самопомочі", ані з боку "Батьківщини". В більшості випадків політсили, які б могли з ними конкурувати, просто не висували жодних кандидатів.

Таким чином за кілька місяців партія Карплюка-Федорука перетворилася на дуже потужну силу, і схоже на те, що підхопила "запаморочення від успіхів", зазіхнувши на занадто великий шмат пирога.

Окремо стоїть історія з надзвичайно важливим для дуету забудовників селищем Коцюбинське, де Карплюк з Федоруком вельми брутально вирішили прибрати обраного селищного голову Ольгу Матюшину від БПП. Це певно і стало останньою краплею, що і змусило владу показати "новим обличчям" зуби. Примітно, що обшуки у Федорука та Карплюка розпочалися за тиждень після перевиборів у Коцюбинському, за результатами яких "Нові обличчя" втратили свою повну перевагу у селищний раді.

Чи закінчиться справа двох кумів забудовників реальним строком, хоча б для одного з них, говорити поки зарано, але масштаб обшуків свідчить про принаймні дуже серйозні наміри Генпрокуратури. І це аж ніяк не дивно, бо Юрію Луценку ця справа також може додати політичних важелів. Карплюк, Федорук та їхні партнери встигли нажити собі такої лихої слави в очах пересічних українців (про 67 задекларованих квартир мера Ірпеня уже давно ходять легенди), що справу проти них суспільство лише вітатиме, і якщо хтось з них зрештою опиниться за ґратами, Юрій Віталійович зможе вважати себе мало не найефективнішим антикорупційним генпрокурором. До того ж справа проти знахабнілих забудовників, які не можуть контролювати власні апетити, принесе партії Порошенка і політичні дивіденди.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада