Як Кравчук і Путін заспівали одну пісню під зміни до Конституції

Перший президент України підіграв Володимиру Путіну у історії з "особливим статусом" Донбасу

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Як Кравчук і Путін заспівали одну пісню…

У вітчизняному інформпросторі після мало не піврічної мовчанки знову вигулькнула тема "особливого статусу" Донбасу. Вочевидь, це напряму пов’язано з тим, що розгляд Верховною Ради змін до Конституції очікується вже на наступному пленарному тижні. Зокрема, днями у ЗМІ широко розійшлася заява Леоніда Кравчука, який в телеефірі заявив про те, що офіційному Києву необхідно надати особливий статус окупованим територіям на сході України. "Не треба боятися особливого статусу Донбасу…", - заявив екс-президент, зазначивши, що це чи не єдиний спосіб покінчити з війною на сході.

Можна лише припускати мотивацію Кравчука, який несподівано записався у великі миротворці. Так, не варто забувати про давні і дуже плідні зв’язки першого українського президента з кумом Путіна Віктором Медведчуком – по суті, головним представником "п'ятої колони" в Україні. Яка ймовірна ціль подібних заяв, нібито побудованих на примиренні? Вочевидь, абсолютно протилежна заявленій.

На ці слова Леоніда Макаровича можна було б особливо не звертати увагу, якби його меседж не співпав з відповідними вимогами Володимира Путіна, озвученими ним в інтерв'ю німецькому виданню Bild. "Не можна вимагати від Москви те, що має зробити Київ. Наприклад, найголовнішим у всьому процесі врегулювання, ключовим питанням є питання політичного характеру, а в центрі - конституційна реформа", - заявив хазяїн Кремля, маючи на увагу саме горезвісний пункт про "особливий статус" Донбасу.  

Варто враховувати, що у Кремлі прекрасно розуміють, що будь-які вимоги Путіна будуть вельми прохолодно оцінені пасіонарною частиною населення Україні. І дадуть привід низці націонал-популістичних політиків на кшталт Олега Ляшка чи Юлії Тимошенко виступити проти змін до Конституції. Також не варто забувати про ще одного "дрібночлена" - фракцію "Самопоміч", яка в кінці серпня навіть виключила зі своїх лав п'ятьох нардепів у зв'язку з тим, що вони проголосували за зміни до Конституції з "особливим статусом" Донбасу у першому читанні. З огляду на це, знайти 300 голосів в нинішній Верховній Раді стає дуже нелегким завданням.

Власне, гучного провалу прийняття змін до Конституції насправді і домагаються у Москві. По-перше, неухвалення нової редакції Основного закону гарантовано дестабілізує політичну ситуацію в Україні і поставить хрест на нинішній Верховній Раді, яку і так останнім часом нещадно лихоманить. А далі – чергові позачергові парламентські вибори, які також не додадуть стабільності в Україні.

По-друге, Кремль отримає вдалий аргумент для того, щоб продемонструвати Заходу нездатність Києва виконувати Мінські угоди. На жаль, в Європі, схоже, реально вірять у те, що Мінські угоди – це панацея, яка дасть змогу вирішити донбаське питання. Показовою видається заява канцлера Німеччини Ангели Меркель, яка нещодавно офіційно зазначила, що розраховує врегулювати "кризу в Україні" протягом цього місяця. Чим скінчиться вся ця історія залежатиме, в першу чергу, від дипломатичних талантів Петра Порошенка. Інакше Україна ризикує з подачі Путіна стати "цапом-відбувайлом" для Заходу…

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme