Як контроль за вищою освітою в Україні хочуть передати Табачнику

Плагіатор, який працював у Поплавського або людина одіозного Дмитра Табачника – ось такий невеликий вибір у Кабміна за результатами конкурсу до НАЗЯО
Depo.Влада
2 листопада 2016 19:00
ФОТО: depo.ua
Як контроль за вищою освітою в Україні хочуть передати Табачнику
Як контроль за вищою освітою в Україні хочуть передати Табачнику

Минуло два тижні після завершення конкурсу на посаду голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯО), на якому більшість голосів набрав Сергій Храпатий. Кабмін, який має сказати останнє слово у питанні призначення керівника НАЗЯО до сих пір не ухвалив остаточного рішення.

З чим пов’язана така тривала пауза? Як раніше писав Depo.ua, Храпатий є людиною колишнього міністра освіти та науки Дмитра Табачника та його тодішнього не менш одіозного першого заступника Євгена Суліми. У 2011-2014 роках, Сергій Храпатий очолював відділ гуманітарної освіти департаменту вищої освіти МОН. На цій посаді він відзначився кричущими антиукраїнськими й узагалі аморальними заявами – називав українських істориків "скотами" й повчав, як правильно розуміти й подавати українську історію та що саме треба писати в підручниках.

Але існує проблема – Храпатого підтримує колишній проректор Херсонського державного університета, народний депутат від Блоку Петра Порошенка Олександр Співаковський. Він давно в системі, і має певні стосунки з представниками колишньої влади. Водночас на Банковій вирішили не влазити в цю історію, давши Співаковському свободу для маневру. В результаті, Храпатий зайняв перше місце на конкурсі, отримавши 13 голосів з 25 членів Нацагенства.

Друге місце на конкурсі з 11 голосами посів Руслан Гурак, якого підтримує чинний міністр освіти Лілія Гриневич та віце-прем’єр В’ячеслав Кириленко. Відсутність зв’язків з табачниками та сулімами з лишком "компенсується" його професійними якостями. Так, у ЗМІ писали про те, що дисертація, а також дві наукові статті виявилися результатом плагіату. Окрім того, Руслан Гурак офіційно займав посаду помічника Поплавського на громадських засадах, коли той був народним депутатом IV скликання і в 2015 році, перебуваючи на посаді  голови Державної інспекції навчальних закладів України допоміг ректору "кулька" під час перевірок його вишу. Виручив він і В’ячеслава Кириленка та його дружину-плагіаторшу.

Таким чином, є дві кандидатури – одна краще іншої. І що робити – не дуже зрозуміло. Вже найближчим часом уряд має запустити НАЗЯО. Але в цьому вигляді з переможцем Храпатим робити це, означає повернути повний вплив Табачника та його оточення на вищу освіту в Україні. З іншого боку, Гурак – це теж не варіант. Вочевидь, чи не єдиним адекватним сценарієм може стати анулювання конкурсу і поява серед кандидатів більш притомних людей, які матимуть підтримку уряду… 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада