Чи отримає клоунський талант Ляшка міжнародне визнання

Попри абсолютне політичне дикунство з боку Олега Ляшка під час зустрічі з представниками керівництва Франції та Німеччини, воно може стати в нагоді Петру Порошенку
Depo.Влада
19 січня 2016 15:00
ФОТО: depo.ua
Чи отримає клоунський талант Ляшка міжнародне визнання
Чи отримає клоунський талант Ляшка міжнародне визнання

Наразі найбільш вираженим націонал-популістом в Україні, безумовно, залишається Олег Ляшко, який напередодні розгляду Верховною Радою змін до Конституції вирішив показати себе на міжнародному рівні.

"Президент Порошенко має вести чесний діалог з суспільством і міжнародними партнерами. Не можна казати, що ти можеш ухвалити зміни до Конституції, якщо ти можеш це зробити, хіба що переламавши через коліно парламент. Тому президент має чесно сказати міжнародним партнерам: "Так, я підписував Мінські угоди, але я не врахував ситуацію, що парламент і суспільство не підтримає, тому давайте ухвалювати нові угоди"… Якщо ви хочете, щоб українське суспільство прийняло цей план, змусьте Путіна виконати свою частину угоди... Але сьогодні в мене аргументів для суспільства немає. Ось що я б сказав би міжнародним партнерам на місці Порошенка", - розповів Ляшко, заявивши, що особливий статус Донбасу – це шлях до знищення України.

"Я розумію, що офіційні представники розказують Олланду і Меркель що "ми там все порішаємо". Але вони те, що не продається, продають. Як казав Іван Плющ, не впихайте не впихуєме. А вони намагаються впихнути невпихуєме", – вважає Ляшко.

Загалом, Ляшко – у своєму репертуарі. Нічого нового він сказати так і не зміг. Лише, вочевидь, поставив у невдале положення перекладачів – перекласти "впихуємое-невпихуємое" це не дуже-то й просто. Якщо ж говорити про зміст, то Ляшко повторив "плач Ярославни" про "особливий статус" Донбасу, забувши, що такої норми в Основному законі не існує, і що у змінах до Конституції передбачається спеціальний порядок самоврядування на окупованих територіях Донеччини і Луганщини. Враховуючи той факт, що навіть цей спеціальний порядок може бути введено лише законом, якого наразі не існує, то наявність у Конституції відповідної норми – це чисто формальний момент. І доки Росія не виконає власні зобов’язання, нічого у статусі Донбасу не зміниться.

Зараз Ляшко виніс конспірологічну теорію про "зраду" з "особливим статусом" на європейський рівень. Але, як не дивно, у цьому може бути позитивний момент для Петра Порошенка. Адже окрім того, щоб набрати 300 голосів у парламенті – чим зараз активно займаються в АП – треба продемонструвати, Заходу, що це остання поступка України. Адже не виключно, що після ухвалення нової Конституції в Європі знайдеться якийсь Морель, який почне вимагати від Києва, щоб він ухвалював закон про "спеціальний порядок" окупованої частини Донбасу до того, як він потрапить під контроль України.

А так скандал за участю Ляшка може зіграти на руку Петру Порошенку, який зможе торгуватися з Заходом. Мовляв, бачите з ким доводиться працювати, а уявіть собі, який галас спричиниться, якщо піти на реальні поступки Росії…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада