Як Сакварелідзе підігрує кандидату в генпрокурори від "єврооптимістів"

Історія з "діамантовими прокурорами" ризикує серйозно вдарити по одному з можливих наступників Віктора Шокіна
Depo.Влада
25 березня 2016 11:15
ФОТО: depo.ua
Як Сакварелідзе підігрує кандидату в генпрокурори від "єврооптимістів"
Як Сакварелідзе підігрує кандидату в генпрокурори від "єврооптимістів"

Скандал зі звільненням слідчих у Генеральній прокуратурі, які брали участь у справі проти "діамантових прокурорів" – екс-заступника прокурора Київщини Олександра Корнійця та заступника керівника ГСУ Генпрокуратури Володимира Шапакіна, набирає обертів.

"Нашим хлопцям, які безпосередньо брали участь у справі "діамантових" прокурорів, продовжують по черзі вручати повідомлення про звільнення", - повідомив Сакварелідзе. Втім, балакуча голова Шокіна, прокурор Владислав Куценко заявив, що співробітників звільнено в зв’язку зі скороченням відповідного відділу, а потім будуть запропоновані інші вакантні посади. Втім, для тих хто коли-небудь працював на державній службі, відомо, що схема зі скороченням – це класичний метод по звільненню неугодних. Потім людині, яка займала керівну посаду у відділі, запропонують працювати далі яким-небудь "принеси-подай".

Це прекрасно зрозуміли всі, і тому Сакварелідзе, як головний ініціатор розслідування "діамантових прокурорів", почав публічно воювати з Шокіним. Зокрема, він назвав поки що чинного генерального прокурора адвокатом Корнійця та Шапакіна. Також стало відомо про те, що у квартирах, де живуть слідчі, які займаються цією парочкою, почалися обшуки. Причому, за словами відомого блогера Сергія Іванова, організатором обшуків виявився чинний заступник генерального прокурора Юрій Столярчук, якого називають одним з головних претендентів на те, що саме він замінить Шокіна.  

Учора заступник начальника відділу процесуального керівництва в кримінальних виробництвах щодо працівників прокуратури ГПУ Віталій Опанасенко, який займався даною справою, розповів про тиск з боку Столярчука через затримання "діамантових" Корнійця і Шапакіна. Розповідаючи про те, як відбувалася операція, він розповів про погрози з боку Столярчука та Гузиря. "У нецензурній формі мені почали розповідати , що я роблю не те, що цих людей не можна було чіпати і проводити обшуки. У нецензурній формі вимагали надати матеріали, які ми отримали в результаті прослуховування; передати кримінальну справу, яку ми сховали. В нецензурній формі Гузир говорив, що до другої години дня мене тут не буде, я буду звільнений. Інший заступник Генпрокурора сказав, що він зробить все, щоб ці обшуки були легалізовані. Це був Юрій Столярчук, якого зараз розкручують на посаду Генерального прокурора", - зазначив він.

У цілому, такий серйозний скандал може серйозно зашкодити перспективам Столярчука зайняти крісло генпрокурора. Тим паче, що в цей час "єврооптимісти" всіляко проштовхують свою кандидатуру - Сергія Горбатюка, який обіймає посаду керівника управління зі спецрозслідувань і займається злочинами проти Майдану. Прокурор з 10-річним стажем у ГПУ, який працював на всіх генеральних прокурорів, теж викликає великі сумніви у своїй здатності щось змінити на Різницькій. Тому нас у будь-якому разі на наступному тижні, після звільнення Шокіна, очікуватиме поява нового міні-"шокіна" - лояльного до старої прокурорської системи…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада