Чому історія з "кримськими терористами" - не надто оригінальний фарс

Як і в історії з "терористами-правосєками" зразка 2014 року можна не сумніватися, що зараз брехня з боку Кремля про підготовку терактів буде не менш феєричною
Depo.Влада
11 серпня 2016 12:45
ФОТО: depo.ua
Чому історія з "кримськими терористами" - не надто оригінальний фарс
Чому історія з "кримськими терористами" - не надто оригінальний фарс

Так як бреше російська пропаганда – не бреше, мабуть, ніхто. Втім, родзинка полягає у тому, що Кремль, спецслужби та ЗМІ під час розповідей починають плутатися у свідченнях. Показовий приклад – стаття "Комерсанта", у якій представлена зовсім інша легенда про події на адмінкордоні з окупованим Кримом. Нібито група з семи озброєних людей, які були одягнені в камуфляжі ще радянського зразка, на надувних човнах була переправлена  через Перекопську затоку і висаджено в районі Армянська.

"Цій групі якимось чином вдалося оминути прикордонні пости, проте в парі кілометрів від узбережжя диверсантів виявила група співробітників спецназу ФСБ "Вимпел", які брали участь у прикритті складної ділянки кордону. "Вимпелівців" було всього троє, тому перед тим, як спробувати затримати порушників, вони викликали на підмогу прикордонників», - говорять вони. Поки ті добиралися до спецназівців, між ними і диверсантами зав'язалася перестрілка. В ході неї один зі спецназівців отримав смертельне поранення. Убито були і двоє його супротивників. Тих, хто залишився п'ятьох вдалося блокувати і взяти живими.

Водночас, за повідомленням журналістів (себто - Кремля), більшість затриманих виявилися жителями Криму, а у деяких при собі були російські паспорти.

Затриманні нібито співпрацювали з ГУР Міноборони України, в якому пройшли диверсійну підготовку. Згідно з кремлівською версією здійснювати теракти відносно керівників республіки або на її промислових об'єктах вони не збиралися. Метою атак був туристичний бізнес на півострові. Мабуть, підривати пусті кримські пляжі…

Ця маячня дуже нагадує справу "кримських терористів" зразка 2014 року. Тоді Геннадія Афанасьєва, Олександра Кольченка та Олеега Сенцова звинуватили в створенні терористичного співтовариства. Тоді цю фантастичну організацію зв’язали з демонізованим "Правим сектором" і звинуватили у підготовці низки терактів на території Криму. Нібито вони були причетні до підпалу 14 квітня 2014 будівлі "Російської громади Криму" і 18 квітня місцевого відділення "Єдиної Росії", а також підготовці вибуху пам'ятника Леніну на Вокзальній площі Сімферополя і меморіалу "Вічного вогню". Попри повну відсутність доказів і здорового глузду всіх підозрюваних засудили. З цієї групи тільки Афанасьєву вдалося повернутися додому.

Ще одною показовою історію стало затримання у квітні 2014 року на території Росії 25 громадян України за підозрою в підготовці диверсій в Росії. Нібито теракти готувалися в семи регіонах, в тому числі в Ростовській, Волгоградській, Тверській, Орловської, Бєлгородської областях, Калмикії і Татарстані. З 25 осіб трьох одразу записали в "правосєки". Втім, ця тема дуже швидко заглохла і ніякого продовження не мала, а більшість затриманих українців зрештою росіяни були змушені звільнити.

Загалом, всі ці байки про плавання українських диверсантів Перекопською затокою, боротьбу з неіснуючим туризмом в окупованому Криму – виглядають як фарс. Втім, на жаль, як показує практика – для Кремля – це природній стан. Можна не сумніватися, що з плином часом та появою нових подробиць ситуація навколо "диверсантів" буде виглядати ще більш абсурдною… 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада