Про що Фірташ і Льовочкін прозвітували Путіну

Прикмета: коли олігархи дають інтерв'ю, то у них або проблеми, або так вони щось доносять до влади. Сьогодні Фірташ подав голос з Відня. До першого снігу?
Depo.Влада
12 жовтня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
Фото: Цензор
Фото: Цензор

Після тривалої мовчанки команда "газовиків" несподівано заворушилася. Чого тільки вартує поява проекту резолюції, поданої в ПАРЄ сестрою екс-голови АП часів Януковича Сергія Льовочкіна, нардепом від "Опоблоку" Юлією Льовочкіною. В цьому документі вона пропонує визнати системне порушення Україною прав людини через неякісне розслідування подій на Майдані та одеської трагедії 2 травня 2014 року. Разом з програмним інтерв’ю олігарха Дмитра Фірташа, у якому той в чергове обіцяє швидке повернення до України, а також звинувачує "Народний Фронт" та особисто міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у тиску на його телеканал "Інтер", все це дуже нагадує своєрідну форму тиску на владу.

Якщо говорити про скандальний проект резолюції, у якому пропонується висікти українську владу, то тут очевидно: шансів на підтримку цієї ініціативи в ПАРЄ немає. Втім, "газовикам", схоже, ця провокація потрібна зовсім для іншого. Подібними нелінійними кроками вони наступають владі на болючі мозолі, аби добиватися преференцій на певних "шкурних" напрямках.

Інтерв’ю Фірташа з "наїздами" на "НФ" і Авакова, де він звинувачує їх у залякуваннях – з тієї ж опери. Сказане ним явно спрямоване для вух на Банковій і зводиться до наступного: у "газовиків" готові бути лояльними, але з одним "але" - у разі продовження тиску на "Інтер", Фірташ і Льовочкін можуть підвищити ставки і "мочити" не лише "фронтовиків". 

Питання, як на це реагуватиме влада, адже нікуди не поділися вимоги громадськості закрити "Інтер" і приструнити політиків, які засвітилися у співробітництві з "інтерівськими" політтехнологами. А зараз вони ж рвуть на собі рубашку, захищаючи канал Льовочкіна і Фірташа. Є два варіанти: дослухатися до думки патріотів або ж погодитися на щедру пропозицію цих двох діячів - одних гризти, інших хіба що трохи покусувати. Якщо хтось планує обрати другий варіант, йому варто ознайомитися ще з одним інтерв'ю Фірташа, кремлівському зливному бачку ukraina.ru. Воно розраховане на іншого читача, того, який сидить в Москві. Фірташ ніби звітує: "партію війни" в Києві нейтралізовую, "Опоблок" до захоплення електорату сходу України готую.    

Але, щоб і кому не говорив Фірташ, останню крапку в його та в "інтерівській" історії має поставити Апеляційний суд Австрії. Якщо екстрадиція Фірташа до Сполучених Штатів все ж відбудеться, то не допоможуть жодні інтерв’ю. Які, до речі, як показує практика, наші олігархи дають лише тоді, коли в них справи йдуть кепсько. 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада