Як Філатов та Корбан не поділили округ в Дніпрі

Висунення УКРОПом власного кандидата в нардепи на 27-му мажоритарному окрузі свідчить про конфлікт усередині "Привату"
Depo.Влада
30 травня 2016 20:10
ФОТО: depo.ua
Як Філатов та Корбан не поділили округ в Дніпрі
Як Філатов та Корбан не поділили округ в Дніпрі

Вибори на вакантних мажоритарних округах, які пройдуть 17 липня, вже породили низку серйозних конфліктів на місцях. Зокрема, багато хто зі ЗМІ згадав чернігівський округ №206, де балотуватуються скандальний забудовник Максим Микитась та "збитий" нардеп Єгор Фірсов.

Втім, мало хто звернув, що з’їзд  партії УКРОП, на якому були висунені кандидати для участі у проміжних виборах до Верховної Ради, може призвести до внутрішніх розборок усередині команди, пов’язаної з "Приватом". Так, по округу №27 у Дніпрі, від якого раніше було обрано до Верховної Ради нинішнього мера Дніпра Бориса Філатова, від УКРОПу до парламенту балотуватиметься адвокат Геннадія Корбана Оксана Томчук, яка запам'яталася під час судових перепитій різкою позицією на користь "правої руки" Коломойського.

Варто враховувати, що по цьому округу від Блоку Петра Порошенка планують висувати відому волонтерку, радницю міністра оборони Тетяну Ричкову. Цю інформацію вже публічно підтвердив народний депутат від цієї політичної сили Максим Курячий. "Буде проведено партійну конференцію, буде дискусія, і з'їзд ухвалить рішення щодо кандидата. Обговорюється прізвище Ричкової, але є й інші варіанти", - сказав він. При цьому прізвища інших кандидатів він не повідомив.

Можливо, його небажання називати інші прізвища пов’язано з тим, що їх не існує в природі. Справа в тому, що Ричкову на Банковій ще з квітня називали компромісною фігурою. З одного боку, її кандидатура – компромісний варіант Банкової та Бориса Філатова, який ще у 2014 році на початку бойових дій на Донбасі усіляко допомагав волонтерці. З іншого – Ричковій допомагав і Геннадій Корбан, який давно розраховував на те, щоб потрапити до Верховної Ради. Втім, після програшу на окрузі №205 у Чернігові Сергію Березенку та отримання умовного строку після того, як він пішов на мирову з одіозним нардепом екс-"свободівцем" Сергієм Рудиком, якого, у його бутність головою Дерагентства земельних ресурсів, "приватівці" мало не відправили в АТО, Корбан – поки що поза політичною грою.

Втім, схоже на те, що усередині "Привату" назріває серйозний конфлікт між Філатовим та Корбаном, викликаний різними поглядами на своє політичне майбутнє. "Постраждалий" від кримінальних справ Корбан певно прагне якої не якої сатисфакції та мріє бути серйозним опозиціонером до чинної влади, натомість Філатов сам став владою і йому як меру міста-мільйонника з Банковою краще дружити, що він власне і намагається робити.

Що ж стосується протеже Філатова - Ричкової, то до неї у суспільства немає жодних запитань, і в якості кандидата в нардепи вона виглядає доволі переконливо. До того ж на її користь грає підтримка влади, як київської - з боку БПП, так і місцевої - з боку мера Філатова. Отже шанси Ричкової на мандат доволі високі, тим більше, що на цей округ "Опозиційний блок" свого кандидата ще не висунув…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада