438 нардепів на гачку у Антикорупційного бюро. Перший пішов

Зарплата в чотири з половиною тисячі гривень на місяць, а саме стільки отримує нардеп "чистими", призведе до того, що скоро парламентарі почнуть займатися "підсобним" господарством. За що будуть постійно знаходиться під "дамокловим мечем" Антикорупційного бюро

438 нардепів на гачку у Антикорупційного…

Сьогодні склав мандат депутат від "Самопомочі" Мірошник, якого "попалили" на замовлянні туру на Мальдиви. Свій героїчний вчинок він мотивував - "Набридло прикидатися бідним..."

Питання, авжеж, полягає не в самій зарплаті: депутати, за дуже рідкими виключеннями, далеко не бідні люди. Головна проблема полягає у тому, як народним обранцям "легалізовувати" власні доходи, які не рахуються у зарплатному рядку? Доходи з дивідендів, читання лекцій, друк різноманітних наукових робіт, продаж власної нерухомості: ось і весь список того, на чому дозволяється заробляти депутату окрім своєї основної, законотворчої, діяльності. Інші фокуси не пройдуть...

Рішення зменшити зарплату до 6,1 тисяч гривень (по факту, "чистими" депутати отримають лише близько 4,5 тисяч) має автоматичний наслідок: зараз нардепи щосили розгортатимуть бурхливу "творчу" діяльність. Деякі з них почали це робити ще раніше. Так, відомий апологет великої депутатської зарплати Сергій Лещенко, наприклад, вже встиг задекларувати за 2014 рік чималенькі кошти, які він заробив за межами України. Мова йде про різноманітні стипендії та гонорари (до речі, лише гонорар з Ірландії від Google склав 768 526 гривень). І якщо з Лещенка нічого не візьмеш - він, і правда, вміє писати, то щодо талантів інших депутатів існують запитання...

Тому, коли письменництвом займуться усі депутати, це нагадуватиме історію чотирирічної давнини, коли екс-президент-втікач Віктор Янукович у декларації за 2011 рік показав 16,4 мільйона гривень, нібито отриманих ним за авторські права на чотири його видані книжки, а також за твори, які Віктор Федорович ще тільки нібито збирався написати. Всі пам'ятають також і "видатну" книжку ростовського втікача - "Opportunity Ukraine", видану у 2011 році, яка виявилася плагіатом. Тоді і той, і інший випадок виглядав, як мінімум, трагікомічно. До речі, якщо вірити Кваснєвському, то Януковичу ще й у карти щастило... Але тепер, коли замість одного недорікуватого екс-президента усілякі книжки почне друкувати цілий натовп "бідних" нардепів, це стане чистим фарсом.

Доводиться констатувати, що копійчана зарплата депутатів - це удар по іміджу Верховної Ради. Окрім хіба що козака Гаврилюка навряд чи хтось з нардепів на неї житиме. А усілякі "мутки", на які підуть обранці, відловлюватимуться пресою і автоматично висміюватимуться.

Ба, більше. Тема різноманітних "бонусів" до жалюгідної депутатської зарплати - це парафія Антикорупційного бюро. Адже в разі чого, депутата можна легко посадити, або, як мінімум, влаштувати тривалу тяганину з перевірками й відкриттям кримінальних справ.

На жаль, депутати та керівництво Верховної Ради потрапили у "виделку": з одного боку, піти на збільшення заробітних плат зараз - це викликати народний гнів. З іншого боку, 4,5 тисяч в місяць - це навіть не смішно. Тим паче, що в перспективі це дає привід для тиску на парламентарів з боку правоохоронних органів.

Читайте також Один день з життя депутата, яким його хочуть бачити українці

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme