Яценюк знову злякався відставки

Яценюк готовий полюбити не лише Демчишина, а і "чорта лисого", щоб бути "партнером Президента"
Depo.Влада
12 лютого 2016 12:25
ФОТО: depo.ua
Яценюк знову злякався відставки
Яценюк знову злякався відставки

Учорашній променад Кабміну на "1+1" продемонстрував, що Арсеній Яценюк, який ще не так давно намагався не світитися зайвий раз на ток-шоу, тепер відчуває себе на коні, але відчув, що індульгенція, виписана йому на Заході після демаршу Абромавичуса може бути переглянута.

І справді в колах близьких до президента зараз активно обговорюється варіант, що Яценюк може ще працювати кілька місяців, а тим часом слід збирати голоси за його відставку. І головне - за нового прем'єра. На днях цю позицію Порошенко озвучив МВФ і там не проти цього варіанту, якщо заміна Яценюка відбудеться без політичного скандалу з напіввідставленим урядом (поки новий не не сформують Яценюк працюватиме), непрацездатною Радою та привидом перевиборів. Іншими словами Захід готовий на заміну Яценюка, якщро вона відбудеться швидко і без політичних потрясінь.

В результаті, прем’єр-міністр, який відчуває, що за його спиною під нього копають, влаштував ціле шоу, яке мало на меті продемонструвати єдність усього різношерстого складу Кабміну. "Ми прийшли однією командою, ми й підемо однією командою, але ми будемо працювати разом", - сказав Яценюк, якось забувши про те, що не так давно він та його люди з "Народного фронту" у всіх своїх промовах робили акцент на те, що уряд, мовляв, коаліційний. Тепер про квоти та непідконтрольність низки міністрів особисто Яценюку, різко забулося. І головне – ніяких згадок про міністра енергетики Володимира Демчишина, з яким прем’єр-міністр давно побив горщики і навіть вимагав його відставки. Під час виступу Яценюк лише зазначив, що результати журналістського розслідування щодо "чорних" закупівель вугілля з окупованих територій Донбасу під виглядом південноафриканського мають бути передані до НАБУ. А так все добре – все добре, одна команда…

При цьому варто звернути увагу, як очільник уряду переводить стрілки на президента та БПП, як відповідальних за єдність влади. "Я – партнер президента. Якщо мій партнер, президент, хоче бачити прем'єра також партнером. Політична криза може бути подолана тільки одним шляхом – рішенням президента і фракції Блока Петра Порошенка", - заявив він. Натяк зрозумілий – зараз у БПП йде внутрішня дискусія відносно майбутнього уряду, і ціла група людей категорично виступає за відставку Кабміну. Тому Яценюк таким чином говорить Порошенку: приструніть своїх людей і самі розслабтеся. Інакше за політичну кризу відповідатимете Ви. 

Варто звернути увагу на демагогію Яценюка щодо недосконалості нинішньої Конституції. "Українська Конституція така складна, що вона заклала інституційний конфлікт між президентом і виконавчою владою", - заявив він, нагадавши про попередню політичну кризу 2005 року. За його словами, вона завершилася колапсом демократичної коаліції, достроковими виборами і поверненням до влади Віктора Януковича. "У нас з президентом спільне завдання цього не допустити. А це може спалахнути в будь-яку секунду. Тут особисте треба відкладати в сторону. Інколи і язик прикусити", - зауважив глава уряду, вочевидь, забувши про те, що саме "НФ" почав гальмувати зміни до Конституції, які б стабілізували противаги у системі влади, закликавши до проведення всеукраїнського референдуму.

Яценюку вторить нардеп від "НФ" Антон Геращенко, який у своїй цинічній манері пожартував з позиції опонентів уряду. "Шантажисти з МВФ ставлять під загрозу відставку Кабміну", – написав він у "Фейсбуці". Звідки така самовпевненість у команди Арсенія Петровича?  Мабуть, тому що Яценюк відчув: за нього вкотре заступилися, але... Не через успіхи в реформах, а тому що на Заході резонно вважають, що чергова політична криза в Україні справді ризикує призвести до дуже неприємних наслідків. А це нікому не потрібно… Тому завдання Яценюка доводити Заходу, що без потрясінь його не спекатися, а Порошенко, навпаки, має довести, що "перезавантаження" уряду пройде як по маслу. 

Більше новин політики читайте на Depo.Влада