"Подвійний" Садовий здає "Самопоміч" в "аренду"

Невизначеність Садового - хоче він бути партійним лідером чи мером Львова - дозволяє Банковій покористуватися "Самопоміччю"
Depo.Влада
6 липня 2016 17:00
ФОТО: depo.ua
"Подвійний" Садовий здає "Самопоміч" в "аренду"
"Подвійний" Садовий здає "Самопоміч" в "аренду"

Не секрет, що тема зростаючих тарифів – дуже зручна тема для опозиції. Власне, "Радикальна партія" та "Батьківщина" вже по повній розкручують істерію, блокуючи парламент та закликаючи людей не платити комуналку. Втім, несподівано від них "відколовся" третій "дрібночлен" - "Самопоміч", якому теж сам бог велів попіарится на даній історії. Навіть Кличко з БПП і той вирішив попіаритися на "несправедливих" тарифах. Втім, глава фракції "Самопоміч" Олег Березюк заявив, що блокування парламентської трибуни не піде на користь громадянам, натомість призведе до поглиблення політичної кризи і загрожує достроковими виборами

"Блокування трибуни ні до чого не приведе, ні до рішення питання по тарифах, більше всього зашкодить державі і введе в кризу. Ці люди (вочевидь, мається на увазі Радикальна партія та "Батьківщина"), які інспірують кризу держави, вони мусять знати - всі в Україні розуміють, або більшість розуміє, що дочасні вибори - це вибори на користь ворога України", - зазначив Березюк. Цікаво, що тим самим він практично слово в слово повторив заяву Юрія Луценка, який також назвав позачергові вибори до Верховної Ради катастрофою для України.

Звідки така несподівана риторика? Вочевидь, все ж таки сміття "тисне" на Садового. Насправді історія з палаючими сміттєзвалищами та гибель у Великих Грибовичах пожежників наочно продемонструвала слабкість парадигми "мер великого міста – голова всеукраїнської партії". Проблема полягає у тому, що мер великого міста не може ворогувати з центральною владою. Бо переможе остання. Щоб там не розповідали про децентралізацію та інші бюджетні послаблення для громад, бюджет будь-якого міста в Україні як тримався, так і тримається на Києві. Ну і зрештою - керівники СБУ, МВС, прокуратури, податкової і так далі у Львові не Садовим призначаються.

Можна згадати часи Януковича, коли Садовому заради отримання ресурсів доводилося дружити з тодішнім віце-прем’єром Віктором Колесніковим. Зараз Садовому доводиться домовлятися з Банковою. Загалом, Садовий-мер і одночасно лідер партії - це глобальна проблема для самостійного проекту, а також для його президентських амбіцій. Адже заради президентства Садовому треба їхати зі Львова, переходячи в жорстку опозицію. Фактично мова йде про ва-банк. Існує серйозний ризик втратити все: не стати президентом і втратити Львів. Садовий, схоже, ризикувати не хоче.

В результаті, Банкова отримує ручну силу, у якій лідер – залежний мер Львова, а у Києві рівнозначної фігури нема. В такій ролі Садовий ніколи не вистрілить, а його реноме реформатора регулярно паплюжитиметься тими ж переповненими сміттєзвалищами.

Як Банкова використовуватиме Садового та його партію? Зараз дуже вдало їх використовувати як "третю силу" на протиставленні Тимошенко та Ляшку. У разі проведення позачергових виборів та появи проектів Саакашвілі та "єврооптимістів", "Самопоміч" теж буде вдало збивати пристрасті.  

Враховуючи той факт, що "Самопоміч" сидітиме на гачку Банкової ще довго, цей ресурс може використовуватиметься на повну…

Більше новин політики читайте на Depo.Влада