Як Аваков вчергове виступив "диванним стратегом"

Міністр "Фейсбуку" потрапив в халепу з аналізом ситуації на фронті
Depo.Влада
24 грудня 2015 11:30
ФОТО: depo.ua
Як Аваков вчергове виступив "диванним стратегом"
Як Аваков вчергове виступив "диванним стратегом"

Любов до нагнітання паніки та небажання наших політиків хоч якось прояснити ту чи іншу ситуацію викликає здивування. Адже завдання державних мужів полягає у тому, щоб забезпечити спокій в суспільстві. На жаль, в Україні все відбувається навпаки: таке враження, що наші політичні діячі весь час шукають причини, щоб полякати населення, викликати у нього шок та паніку.

Нічна заява міністра внутрішніх справ Арсена Авакова у соцмережах про те, що у нас в чергове "все пропало" на маріупольському напрямку, яскраве підтвердження того, що бажання підняти хвилю паніки і виставити себе гіперпатріотом важливіше, аніж пояснити, що насправді відбувається під Комінтерновим.

"До ночі стало ясно, що це не епізод. Спочатку здали Комінтернове, потім Заіченко і Водяне? А що далі? У день по українському селу? Мінський процес кажете? Геншабу видніше? Необхідно терміново виробляти реакцію! Необхідно скликати РНБО", - істерично заголосив Арсен Борисович. При цьому він навіть не поцікавився подивитися на карту. Так, в Заіченковому сепаратисти стоять вже більше року, і нікуди звідти не йшли і нічого не захоплювали. Про Водяне інформація також станом на вечір не підтвердилася. Проте бажання кричати "зрада" переважило голі факти.

В будь-якому разі, замість того, щоб влаштовувати паніку Арсену Авакову варто було розповісти про причини здачі Комінтернового. Зокрема, його підлеглі з "Азову" вже зазначили, що це звичайна провокація з боку терористів: у цьому захопленні для терористів немає жодної тактичної вигоди, бо там навіть сховатися ніде у разі початку обстрілів. Тому власне не було в цьому поселенні і наших бійців – що там робити, якщо це купа руїн, які не захистять від артобстрілу.

Так, радіти тут теж нічого. По-перше, будь-яка така історія сприймається у суспільстві як поразка. Навіть якщо це стратегічно обґрунтоване рішення. По-друге, відповідно до Мінських угод, Збройні сили не можуть силою повернути цю територію назад, що вже дає привід таким політикам-популістам як Ляшко лаяти Мінські угоди.

Варто зазначити, що Аваков для заспокоєння ситуації мав публічно розповісти про те, що Комінтернове, яке знаходиться у так званій "сірій зоні", не представляє для українських військ жодного стратегічного значення. Скоріш, навпаки, це був би виступ, який входив на сепаратистську територію, В результаті українські підрозділи постійно потерпали б від атак терористів, а відсутність наступальних операцій робила цей плацдарм абсолютно непотрібним. Про все це і мав розповісти міністр внутрішніх справ, який замість цього приєднався до "диванної сотні" та панікерів.

P.S.

Пізніше Арсен Борисович з посиланням на "розвідку Нацполіції" повідомив, що бойовики покинули Комінтернове. Про Заіченково і Водяне Аваков чомусь промовчав. Враховуючи ситуацію, замість трьох захоплених терористами населених пунктів та істерики Авакова на виході ми отримали нуль захоплених населених пунктів та… неприємний осад, спричинений інформаційним шумом у виконанні, зокрема, міністра внутрішніх справ.
Також залишилося незрозумілим, що з себе уявляє "розвідка Нацполіції". Прес-секретар МВС Артем Шевченко не зміг прокоментувати, який це підрозділ. Втім, схоже, що відповідь дуже проста – мова йде про підрозділи "Азову". Того самого "Азову", який раніше пояснив, що все це захоплення Комінтернового – це не більше ніж звичайна провокація…

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада