Як Аваков нарвався на дружбу Ляшка або Чи варто звільняти Кіхтенка за "зв'язки з ДНР"

Різко відреагувавши на інтерв'ю Олександра Кіхтенка, глава МВС Арсен Аваков поставив не в дуже зручне становище президента та співпрацю "Народного фронту" з БПП

Вадим Денисенко
політолог
Як Аваков нарвався на дружбу Ляшка або Ч…

В українському політикумі розгорається черговий скандал. Цього разу навколо постаті губернатора Донецької області генерала Олександра Кіхтенка. Все почалося з інтерв'ю губернатора "Дзеркалу тижня", в якому він необережно висловився щодо необхідності налагодження економічної співпраці з окупованими територіями Донеччини.

"Найскладніше - переконати громадськість і керівництво країни в тому, що необхідно відновлювати економічні зв'язки з окупованими територіями. Я виходжу з власного розуміння того, що повинні працювати шахти, заводи, всі підприємства регіону. Щоб люди могли зберегти своє робоче місце, отримувати заробітну плату і забезпечувати свої сім'ї", - зазначив губернатор.

Свою позицію він пояснив тим, що "насправді розірвати економічні зв'язки між окупованою і не окупованою територією - неможливо". "Які б укази і постанови ми не видавали. Їх можна або ввести в якесь законне поле, домовляючись. Або ж заборонити - і відправити їх в тінь, породивши купу корупційних і контрабандних схем. Бо не можна заборонити те, що існує. Воно все одно буде жити, але тільки в інших формах і на інших умовах", - сказав Кіхтенко.

Спливло лише півдня з моменту публікації інтерв'ю, як на нього відреагував глава МВС Арсен Аваков гнівним постом у "Фейсбуці". Арсен Борисович назвав Кіхтенка колаборантом, додавши, що необхідно "розірвати зв'язки Кіхтенка з державною службою". "На найближчому Кабміні обов'язково внесу пропозицію звільнити з посади голову Донецької ОДА!" - підсумував Аваков і одразу ж отримав підтримку з боку Радикальної партії Олега Ляшка в особі одного з найрадикальніших "радикалів" пана Мосійчука, який розвинув і поглибив ідею Авакова, започаткувавши збір підписів за відставку Кіхтенка.

Враховуючи професійну затятість "радикалів", скандал може розгорітися дуже гучний. В той же час складається враження, що, якби Аваков не відреагував на слова Кіхтенка, його інтерв'ю ніхто особливо і не помітив, а за великодні свята і взагалі б усе забулося і поросло бур'яном. Але глава МВС не відреагувати не зміг, певно через те, що пан Кіхтенко був призначений президентом на губернаторство в напів'окуповану область з посади радника Авакова і міністр відчуває свою відповідальність за дії Кіхтенка. Здається, глава МВС побоявся, що частина каміння, яке може полетіти в губернатора за колаборантські слова, дістанеться і йому, і тому зіграв на випередження.

В той же час варто зазначити, що Кіхтенко, за великим рахунком, не сказав нічого особливого. Ні для кого не секрет, що економічна блокада "ДНР" та "ЛНР" річ більше віртуальна ніж реальна. Кордон на лінії зіткнення досить таки дірявий і через неї їздять не лише пенсіонери-туристи за українськими пенсіями але й потоки контрабанди. Багато підприємств на окупованій території продовжують роботу, зберігаючи економічні зв'язки з неокупованою частиною країни. На це закривають очі, розуміючи ситуацію в якій опинилися не зі своєї волі і громадяни і підприємства. Інша справа, що говорити те, що сказав Кіхтенко, як мінімум, не прийнято. Але "генерал-губернатор" свідомо чи несвідомо на це не завважив, адже, має говорити те, що сподобається людям, з якими він працює. І це для губернатора цілком природньо. Отже, намагаючись сподобатися ввіреній області, Кіхтенко викликав на себе вогонь тах, кому подібні пасажі сподобатися не можуть за визначенням.

В результаті вималювалася не надто приємна ситуація для багатьох, окрім, звісно, "радикалів" Ляшка, які, можна не сумніватися, вгризуться тепер в Кіхтенка усіма своїми радикальними зубами, адже пропустити таку нагоду продемонструвати свій радикалізм і непримиренний патріотизм вони не зможуть. Для інших все не так радісно. Своєю ініціативою Аваков поставив не в дуже зручне становище президента Порошенка, якому доведеться якось реагувати на скандал. Та й для коаліції "Народного фронту" з БПП вся ця історія аж ніяк не потрібна.

Звісно, все може завершитися більш-менш мирно. Кіхтенко визнає, що бовкнув зайвого, або, що взагалі мав на увазі зовсім не те, що почули журналісти. Порошенко обмежиться публічними нотатками чи офіційною доганою, "радикали" покричать в Раді і все забудеться. Або ж скандал розгориться ще сильніше, що призведе до більш драматичних наслідків. Як би там не було, в найближчий час ми про це дізнаємося.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme