Чого Ахметова так лякають листи з "ДНР"

Історія з листуванням одного з ватажків "ДНР" Андрія Пургіна, у якому він допомагав "Метінвесту" продавати Харцизський трубний завод, може мати серйозні наслідки для Ріната Ахметова

Чого Ахметова так лякають листи з "ДНР"…

Останні кілька місяців видалися для найбагатшого олігарха України Ріната Ахметова, м’яко кажучи, непростими. Витискання з Донбасу та поява "чорних списків" більшості менеджменту СКМ у "ДНР", конфлікти щодо заборони ахметівським структурам видобувувати руду на північному кар'єрі в Кривому Розі, арешт рахунків "Київенерго" - все це завдало серйозних ударів по бізнесу Ахметова, який не перекриєш навіть "Ротердамом"…

Загалом, в оточенні Ахметова настрої не дуже веселі. Багато активів, які зараз знаходяться як на непідконтрольних українській владі територіях, так і на "материковій" Україні, можуть потрапити до інших рук. До того ж проти Ахметова накопали досить багато компромату, який як та соломинка, що може зломати спину верблюду.

І знову Ахметов сплив у дуже дурній компанії. Так, у мережі з'явилося листування колишнього "спікера" так званої "Народної ради ДНР" Андрія Пургіна. Воно гуляє інтернетом досить давно, але зараз спливли цікаві документи, пов'язані саме з інтересами Ахметова. Так, в архіві можна знайти імена і контакти бізнес-партнерів "ДНР", а також інформацію про операції з продажу майна і підприємств Донеччини. Зокрема, в листуванні міститься меморандум про наміри щодо угоди купівлі-продажу Харцизького трубного заводу (ХТЗ) за $ 350-400 млн. Нагадаємо, власником ХТЗ є олігарх Ринат Ахметов. Завод знаходиться на території, яка тимчасово непідконтрольна українській владі.

Так, виявилося, що через Пургіна проходив проект меморандуму про наміри продажу заводу офшорній компанії Darila Limited, яка зареєстрована на Кіпрі, якій раніше належало ПАТ "Науково-дослідний інститут склопластиків і волокна", а також Смілянський електромеханічний завод. Реальні власники цієї офошорки поки не відомі, але на початку 2000-х певні зв'язки з нею нібито мав нардеп четвертого скликання від "Регіонів України" Олег Беспалов. Але, враховуючи суму угоди з продажу ХТЗ, швидше за все сьогодні за Darila Limited стоїть хтось дуже серйозний і впливовий.

Втім, цікаво інше. У листі від користувача на ім'я Вадим Гриб є досить цікавий текст: "Як ми домовлялися, я зі свого боку виступаю гарантом здійснення відповідних платежів в розмірі 10% від суми угоди на надані Вами компанії, але тільки після її підписання".

Не виключено, що саме ця історія найсильніше вдарить по Ахметову. І справа тут навіть не в зв’язках Ахметова з Пургіним – про контакти донецького олігарха з ватажками з "ДНР" не писав за ці два роки лише ледачій. Схоже, головна проблема полягає в тому, що у всій цій історії з продажем, яка згідно з меморандумом, має завершитися до 1 жовтня, засвітилося прізвище Вадима Гриба. З таким ім'ям і прізвищем є досить одіозна фігура. У 1989 році в Тольятті такий собі Вадим Гриб заснував компанію "ЛогоВАЗ", яка займалася продажем продукції "ВАЗ". Уже через два роки ця компанія отримала статус офіційного імпортера автомобілів Mercedes-Benz в СРСР. Слід зазначити, що з 1991 по 1995 рік Вадим Гриб був членом консультаційної ради при президентові Росії з цінних паперів, саме цей період називають піком його політичної кар'єри.

Втім, у 1995 році Гриб переїхав до України, і навіть входив в списки найбагатших бізнесменів України. Зокрема, він займався перепродажем акцій "Мотор Січ", Крюківського вагонобудівного заводу, Миколаївського пивзаводу "Янтар", "Азовсталі" та багатьох інших. При цьому Гриб обіймав посади в структурі СБУ (нібито завдяки зв’язкам з колишнім головою СБУ Валерієм Хорошковським), а пізніше балотувався до Верховної Ради від "Сильної України", втім, в парламент так і не потрапив.

У Ахметова, схоже, все більше розуміють, що скоро на його спину покладуть ту саму, критичну соломину. Злив інформації про продаж ХТЗ - це далеко не перший, але точно не останній акт Марлезонського балету, у якому структури Ахметова фігурують, як пов'язані з сепаратистами та Кремлем. Враховуючи велику кількість проблемних активів, є ризик, що при правильному розкручуванні інформкампанії, громадськість буде дуже навіть не проти, якщо кілька активів Ахметова змінять власника.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme