Як "Самопоміч" допомогла екс-регіоналам влаштувати шабаш в Харкові

Останнім часом у низці регіонів країни з мовчазної згоди Києва підняли голови антиукраїнські діячі
Depo.Влада
19 квітня 2016 12:00
ФОТО: depo.ua
Як "Самопоміч" допомогла екс-регіоналам влаштувати шабаш в Харкові
Як "Самопоміч" допомогла екс-регіоналам влаштувати шабаш в Харкові

Схоже, що після перемоги Юрія Вілкула на повторних мерських виборах у Кривому Розі, коли проти нього з якогось дива "Самопоміч" виставила явного аутсайдера Семена Семенченка, колишні поплічники Віктора Януковича та поціновувачі "русского міра" відчули, що омріяний реванш зовсім близько. І одразу ж спробували розвинути успіх.

Два тижні тому скандал стався у Закарпатті: ЗМІ повідомили, що депутати облради несподівано зажадали збільшення автономії краю, і хоча пізніше цю історію відіграли, залишилася значна купа питань до складу облради, підконтрольної двом місцевим феодалам Віктору Балозі та Михайлу Ланю, а також куму Путіна Віктору Медведчуку.

Також нещодавно шість нардепів від "Опозиційного блоку" зареєстрували законопроект "Про особливості управління окремими територіями Донецької та Луганської областей", який по суті є планом Медведчука (читай – планом Путіна) щодо політичного врегулювання ситуації на Донбасі, тобто впихування "ДНР" та "ЛНР" в тіло української держави за її ж кошт. І хоча ухвалення цього документу – явна фантастика, фактично це ніщо інше як сигнал українській владі…

Днями відбулося одразу дві історії, які свідчать про те, що "Опоблок" та інші антиукраїнські структури справді зажадали реваншу. Так, у Харкові провідні члени команди Януковича – Михайло Добкін, Борис Колесніков, Олександр Вілкул, Наталія Королевська, Олена Лукаш, Олена Бондаренко влаштували такий собі "Антикризовий форум опозиційного уряду". На ньому фактично зібрався весь кістяк команди Ріната Ахметова, на який той спирався і продовжує спиратися протягом останніх 10 років. Про що співали "рінатівці"? Авжеж про Донбас – учасники хором "гуділи" про те, як треба єднатися з даним регіоном. Хоча дане єднання – вельми специфічне: його автори пропонують утворити автономію, яка буде отримувати гроші з Києва і жити як заманеться. До речі, на цей захід завітав колишній прокурор, а нині помічник народного депутата від фракції "Батьківщина" Олександри Кужель Максим Гольдарб. Так би мовити освятив даний захід з боку Юлії Тимошенко…

Паралельно в той же час в тому ж таки Харкові свою сепаратистську тусівку проводив і "Український вибір" одіозного Віктора Медведчука. На цій східці нібито обговорювали питання "обміну полонених", але антиукраїнська ідеологія особисто Медведчука та його "Вибору" надто добре відома геть усім.

Окрім "рінатовської" та "медведчуківської" шобли варто виділити шоблу одеську – також орієнтовану на Москву. Так, низка народних депутатів, на чолі з Сергієм Ківаловим намагаються на законодавчому рівні впровадити режим "порто-франко" для Одеси, який по факту відокремить Одесу від держави, тобто є, по суті, омріяною Путіним "федералізацією". Поява "ватного" підручника за сприяння мера Одеси Геннадія Труханова, відомого своєю любов’ю до Росії, який навіть володіє паспортом з двоголовим орлом, також продемонструвала: Одеса як і Харків все ще лишається дуже вразливою до путінських провокацій.

Цікаво, що у підготовці підручника, в якому Одесу називають "столицею Новоросії" та розповідають про досвід у статусі "порто-франко", спільно займалися люди Труханова та Медведчука.  

Ось так і вийшло, що свідомий "злив" партією Андрія Садового виборів у Кривому Розі (а інакше ніж свідомим "зливом" ставку на відверто непрохідного з дуже сумнівною репутацією Семенченка не назвеш) став тією сніжинкою, що посунула лавину регіональського реваншизму. Більш ніж легка перемога Вілкула-старшого змусила поплічників Януковича відчути солодкий смак реваншу. Правда, реакція патріотичної громади і у Одесі і в Харкові цей смак добряче попсувала. Тим не менш списувати путінську "п'яту колону" з рахунків аж ніяк не можна, і привид їхнього реваншу мав би стати черговим серйозним для чинної влади зберігати хоч якусь єдність та робити хоч якісь реформи.

 Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада