Яценюк, Луценко, Порошенко: По кому Коломойський розрядить гармати компромату

У Коломойського, мабуть, є валізи зі скандалами, але проблема у тому, що українців уже важко чимось здивувати після корупційних, сексуальних і педофільських викриттів

Політичний оглядач
Яценюк, Луценко, Порошенко: По кому Коло…

Учора увечері стало відомо, що Високий Суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського, Геннадія Боголюбова та інших на суму понад $2,5 млрд. "Наказ про арешт активів було видано на підставі наданих суду детальних доказів, які доводять, що пани Коломойський та Боголюбов вивели з банку майже $2 млрд. шляхом проведення низки незаконних операцій, в результаті яких, кошти переводились на компанії, які їм таємно належали або знаходились під їхнім контролем. Шляхом цього судового процесу "ПриватБанк" планує повернути кошти, сума яких, разом з процентами, складає понад $2,5 млрд.", - зазначили у банку, який колись належав вказаним особам, а минулого року був націоналізований.

Сам Коломойський відреагував на повідомлення з Лондона доволі скупо: це тимчасовий арешт на час розгляду справи у суді. А відомий спеціаліст з олігархознавства, нардеп Сергій Лещенко погодився, що жодного рішення про стягнення грошей з Коломойського і Боголюбова не прийняли, але Високий суд визнав лондонську юрисдикцію за позовом "ПриватБанку". "Женевські біженці" дуже цього не хотіли, тому що вже програвали в Лондонському суді. І в якості забезпечення за позовом суд ухвалив накласти арешт – тобто заборону на відчуження – активів Коломойського і Боголюбова, а також шести компаній", - написав він у Faceboоk. Інакше кажучи, до переможних реляцій ще далеко, але те, що поважна світова установа стала на бік української держави, вказує на перспективність судових розбірок із колишніми власниками "Привату".

Враховуючи резонансність справи та її наслідки для екс-"приватівців", варто очікувати війни компроматів й потужних інформаційних вибухів. "Окрім суто майнових питань, Ігор Коломойський є власником цілого ешелону "валіз компромату". Радіти, на мою думку, не варто: неконтрольоване користування таким "ешелоном" може призвести до такого вибуху, який здатен взагалі зруйнувати державний устрій", - зауважив заступник міністра з питань ТОТ та ВПО Георгій Тука. Тут не посперечаєшся. Додамо лише: якщо Коломойський задіє "валізи компромату", то ризикує наразитися на таку саму відповідь.

То по кому ж колишні "приватівці" здатні розрядити свої інформаційні гармати? Мішеней може бути кілька: одних обстрілюватимуть через помсту, інших компрометуючими вкиданнями стимулюватимуть не ховати голову в пісок. У Коломойського є група підтримки, яка, проте, не готова кидатися на амбразуру заради нього. Саме на неї націлюватимуть точкові інформаційні атаки з натяком: або допомагай, або далі буде. Як це працює, можна судити з появи в мережі аудіозапису начебто розмови Коломойського з Андрієм Іванчуком, впливовим народним депутатом із найближчого оточення Арсенія Яценюка. По телефону голос, схожий на голос дніпровського олігарха, обіцяє розповісти про фінансування "Кролика" й погрожує іншими неприємностями. Телефонні розмови подібного штибу можуть масово з'явитися в мережі. В зоні ризику всі, хто спілкувався з "женевським біженцем" або по телефону, або особисто.

Недарма згаданий вище Лещенко витлумачив зустріч Юрія Луценка і Коломойського в Амстердамі як пошук останнім союзника в особі Генпрокурора. "Ось це вже справжня "зрада", за яку, рано чи пізно, настане відповідальність", – робить висновок Лещенко. Союзництво Луценка й Коломойського ще треба довести. Проте мережеві всезнайки вже призначили до команди "рятівників Коломойського" і Авакова, і Саакашвілі, і ледь не пів-парламенту. Якому прогнозують серйозні внутрішні конфлікти через цю історію.

Та чи насправді все так трагічно? По-перше, важко собі уявити, яким по силі має бути компромат, аби когось здивувати. Тим, що хтось у когось брав гроші на вибори, не здивуєш. Що лобіював чиїсь інтереси – також. У нас були і педофільські скандали, і "голубуваті". З одного боку, падіння довіри до всіх політичних сил – погано, але з іншого – жоден компромат нездатен мати ефект бомби. Приміром, що нового можуть розповісти про керівництво Нацбанку після сумнозвісних "плівок Рожкової"? Або, що виграв ще один "біженець", олігарх Олександр Онищенко від оприлюднених ним розмов? Усі очікували сенсації, а зараз вже про це ніхто й не пам'ятає. До того ж, не варто забувати, що вилив компромату має й інший бік - він б'є і по тому, хто зливає скандальні розмови. Адже всі добре розуміють, що робиться це не через щирі наміри.

По-друге, у Коломойського є друзі, точніше, тимчасові соратники, але немає навіть своєї потужної політичної сили. "УКРОП" роздертий внутрішніми чварами, а після повернення до України Геннадія Корбана конфлікти по партійній лінії можуть поглибитися. "Народний фронт" у своєму ставленні до "приватівців" далеко неоднорідний. До того ж, лідерам цієї партії потрібно думати над стратегією самозбереження після 2019-го, а не бездумно вписуватися за скандального олігарха, який ризикує програти в лондонському суді все. Що ж до Саакашвілі чи правих на кшталт Яроша, то говорити про якісь важелі впливу на ситуацію на користь Коломойського з їхнього боку взагалі смішно.

Правда, існує ризик, що "валізи з компроматом" можуть опинитися не у мережі й українських ЗМІ, а в НАБУ або західних антикорупційних органах. Та чи піде на це Коломойський, адже навряд чи він хоче посваритися з усіма нинішніми й потенційними соратниками, за кожним з яких бовваніє якась корупційна тінь? Зрозуміло, що образу він не проковтне й обов'язково зробить ставку на когось із опонентів Порошенка. Ті отримали впливового союзника у вигляді Коломойського, залишилося пройти у нього кастинг на роль улюбленого опозиціонера.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme