"Я прийшов, тебе нема": Що дасть Порошенку концерт на "Олімпійському"

Анонсовані Петром Порошенком дебати із Володимиром Зеленським на НСК "Олімпійський" 14-го квітня не відбулися. Президент був один. Але Порошенко напрацьовує ресурс до парламентських виборів та продовжує боротьбу до кінця

Замість повноцінних дебатів, ведучим яких став журналіст Андрій Куликов, сьогодні ми побачили монолог і прес-конференцію президента Петра Порошенка на "Олімпійському". Глава держави відповідав на питання ЗМІ поруч із порожньою трибуною з прізвищем Зеленського за тиждень до другого туру виборів. Комік-кандидат ще раніше офіційно відмовився приходити на стадіон 14-го квітня, заявивши, що він дебатуватиме на "Олімпійському" 19-го. У той же день мають відбутися ще й дебати на "Суспільному", але про це трошки згодом.

Порошенко з'явився о 14:00, пройшов крізь натовп прихильників до сцени, яку спорудили біля стадіону. Вийшов на неї під музику і навіть щось станцював під пісню музичного гурту. Згодом під крики натовпу "Вова, вихаді", глава держави пішов до місця проведення "дебатів", де на нього чекала преса, Куликов, а також порожнє місце Зеленського. Президент від самого початку дав 45 хвилин коміку на те, щоб приїхати - не заради себе, а швидше виборців. І протягом практично години відповідей на запитання Порошенко неодноразово звертався до Володимира Олександровича, щоб він приїхав, не ховався, не боявся - навіть приходив на ефір одного з політичних шоу в понеділок.

Порошенко розповідав, що всі вже давно знають і неодноразово чули. Навіть запитання журналістів були звичайні і якісь не гострі. Якщо коротко, то ми всі вкотре почули про бізнес Порошенка, який переданий у власність, про демократичні вибори та сильного президента, якого не хоче Путін. Президент говорив, що навіть у випадку поразки Зеленському він поважатиме вибір українців. Наполягав на тому, що не має стосунку до "травлі" Зеленського, зокрема відео, де того збиває "вантажівка" і не вважає його наркоманом. Порошенко підтвердив звільнення Семочка і запевнив, що Угорщина підтримає членство України в ЄС та НАТО, куди ми вступимо. Ну і додав про кадрові зміни в своїй команді, куди підтягнеться успішна молодь і керівники з ОТГ... Хоча змін в МЗС, Міноборони не планується,а посади голів ОДА ліквідуються в рамках децентралізації - будуть префекти. Взагалі цікаво, чому ніхто не запитав про чотири повістки Зеленському і ухилення кандидата від призову?

Перед власними шанувальниками після "дебатів" Порошенко продовжував жартувати про "віртуального кандидата", який "знову сховався"... Навіть людей на селфі запросив до НСК "Олімпійський". 

І заспівав: "я прийшов, тебе нема". Загалом у президента був гарний настрій - він цитував багато різних пісень ще на дебатах: "Я пришла к тебе, а ты растерялся".

Зеленський прогнозовано не прийшов, про це швидше за все знав президент. Знали всі. Хоча нібито і дивився онлайн Порошенка. І виникає запитання: навіщо все це сьогодні було презденту?

По-перше, Петро Порошенко продовжує боротися навіть тоді, коли шансів на перемогу (а за останніми соцопитуваннями в Зеленського 71%, а в Порошенка практично 29%) майже немає. Він свідомо зіграв на полі Зеленського після того, як комік кинув йому виклик відеороликом із дебатами на стадіоні. Порошенко відповів "стадіон так стадіон", пішов на аналізи, а згодом вирішив провести дебати 14-го квітня. І навіть приїхав на ефір "1+1", де вступив у дебати із Зеленським по телефону, які завершилися хамством останнього та киданням слухавки. Про курс у НАТО і ЄС, мир на Донбасі шляхом перемоги, повернення Криму і протистояння з Путіним всі ми вже знаємо. Єдиною можливістю переграти Зеленського є участь у грі коміка, що Порошенко і зробив. Тому оголошення дебатів 14-го квітня, навіть із заздалегідь зрозумілим фіналом - відсутністю Зеленського, було потрібним кроком Порошенка. Тепер президент вкотре педалюватиме тему про "боягуза" Зеленського, який не прийшов на стадіон. Чи достатньо цього для перемоги на виборах? Можливо й ні, бо чомусь "більше зло" із Зеленського на Банковій активно вирішили не робити... 

По-друге, Порошенко продемонстрував себе справжнім демократом. Він захистив публічно Зеленського від обвинувачень в "наркоманії", раніше навіть говорив, що той не є агентом Путіна. І взагалі продемонстрував, що він поважатиме будь-який вибір українців, але йому важливо, щоб курс в ЄС і НАТО зберігся. І вибори були чесними, що автоматично означає - фальсифікацій президент не допустить. Яким би не був результат... Це благородно.

По-третє, Порошенко використав дебати, щоб вкотре запросити Зеленського на зустріч. Вже в понеділок на один з телеканалів їх запросили обох. І якщо Зеленський вкотре не прийде - він знову ж таки виявиться боягузом. Між іншим, 19-го квітня о 20:00 Порошенко буде дебатувати на "Суспільному". Бо поважає Закон. Володимир Зеленський же о 19:00 того ж дня готується до зустрічі на "Олімпійському".

По-четверте, Порошенко влаштував гарний концерт, він продемонстрував відкритість. Йшов на дебати через натовп людей, і вийшов з них знову ж таки до натовпу. Робив селфі з людьми на стадіоні під музику, співав на сцені під вигуки "Порошенко, Порошенко...". Це чудова картинка, яка може стати лебединою піснею. Як сказав сам Порошенко: "Це останні вихідні перед виборами". Можливо, його остання можливість ось так продемонструвати, яким він є насправді. І переконати таки виборців повірити в те, що він почув після першого туру людей. Те, що сам він говорив.

По-п'яте, на відміну від Віктора Ющенка в 2009-му, який також говорив, що Росії не вигідний він як президент (те саме робить Петро Порошенко) і свято вірив у власну перемогу, але реально не боровся, Порошенко йде до кінця. Він боротиметься до дня тиші, йтиме до людей, ходитиме на ефіри і говоритиме "Стадіон так стадіон" та "Перемога за нами". Бо саме йому потрібно переконувати - Зеленський може насправді нікуди не ходити. Його рейтинги, які малюють соціологи, дозволяють це робити. Тому концерт на "Олімпійському" дасть Порошенку збільшення поваги до себе, як до бійця. Навіть в лавах тих, хто голосуватиме проти нього. А це, між іншим, чудовий ресурс для парламентських виборів. Так чи інакше, партія Порошенка матиме власні цілі і сам президент навряд чи піде з політики. Наразі в парламенті існує коаліція і найбільша фракція БПП. Причин для розпуску парламенту після президентських виборів Порошенко не бачить, попри можливе бажання і роботу над цим команди Зеленського, про яку вже говорять (розвал коаліції, визнання окружним судом, що її нема). А в парламентсько-президентській республіці вплив у парламенті може значити навіть більше, ніж президентська булава. Тому зараз Порошенко окрім перемоги в другому турі працює на парламентські перегони. І робить це доволі ефектно.

 

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна