"Взяти спочатку Горлівку": Аваков пропонує повертати Донбас тактикою дрібних кроків

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає, що поверненню окуповані території Донбасу до складу України треба повертати з допомогою "тактики дрібних кроків, яким аплодують все"

Про це він заявив у інтерв'ю "Українській правді", передає Depo.ua.

За словами міністра, реінтегрувати відразу всю територію окупованого Донбасу не вийде навіть за допомогою миротворців ООН.

"Блакитних шоломів" стільки немає - на всю територію. Тому я пропоную, умовно кажучи, взяти спочатку окремо Горлівку або Новоазовський район... План такий: заходять миротворці і встають на кордоні умовного міста Горлівка або сільського Новоазовського району. Кордон з окупованою територією відразу беруть під контроль і "блакитні каски", і українські прикордонники. Всередину цієї повернулася в Україну території заходять органи української юстиції та проводять вибори за нашим законом", - пояснив Аваков.

"Пофіг, хто переможе на цих виборах. Я глибоко переконаний, що на місцевих виборах там в більшості випадків виберуть когось з відверто проімперськими поглядами. Але, в стратегічній перспективі, це не так і важливо", - зазначив Аваков.

За його словами, після виборів головне - сформувати перехідну адміністрацію.

"На основі цих нових, обраних за українським законом органів та представників державної влади України. Туди повинна прийти центральна влада разом з українськими поліцейськими силами", - наголосив міністр.

Водночас, Аваков зазначив, що його план повернення окупованих територій Донбасу не є загальноприйнятим.

"Але, на мій погляд, він є елементом більшого плану, про який говорить той же Порошенко, коли говорить про миротворців. Просто я як людина, двома ногами стоїть на землі, забрудненими в багнюці повсякденності ногами, розумію, що є реальний механізм, як це можна імплементувати", - сказав він.

"У мене є план, який я обговорюю. Він зрозумілий і відомий всім у політичному істеблішменті з тієї чи іншої повнотою. Більш того, він відомий за кордоном. Але. Міжнародною політикою від України займається президент Порошенко. У нього є свої відчуття і свої погляди - пріоритети і процедури досягнення цілей, які я також поважаю", - наголосив Аваков.

Нагадаємо, Аваков також допускає два можливих сценарії розвитку російсько-українського конфлікту в зв'язку з отруєнням екс-ГРУшника Сергія Скрипаля та хімічної атаки в Сирії: мирний і перехід у фазу "гарячої війни".

Він також додав, що за нинішнього розвитку подій Україна не може планувати військову операцію з повернення окупованих територій без ризику повномасштабного зіткнення з армією Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Мітки: #Аваков