Вже восени Україна може увійти в Радбез ООН

Вже цієї осені Україна може стати новим членом Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй
Depo.Влада
25 травня 2015 12:25
ФОТО: depo.ua

Про це заявив постійний представник України в ООН Юрій Сергєєв в інтерв'ю "Главкому", передає depo.ua.

Представник України в ООН повідомив, що принцип виборів до складу непостійних членів до Ради Безпеки базується на регіональному підході.

"В ООН є п'ять регіональних груп. Саме від цих груп за принципом ротації обираються члени Ради Безпеки ООН. Зараз від Центрально-Східної європейської групи, до якої належить Україна, в Радбезі ООН знаходиться Литва. Цього року ми йдемо на вибори. У нас в даний час немає конкурентів у групі ", - зазначив Сергєєв.

За його словами, для того, щоб бути обраною, Україні необхідно отримати підтримку 2/3 голосів (128 голосів), залежно від кількості присутніх в залі засідань Генасамблеї ООН.

"Але наші цілі - амбітні, ми хочемо заручитися більшою підтримкою, ніж 2/3 голосів. Велика підтримка дає більше ваги, більше легітимності", - зазначив Сергєєв.

Він вважає, що Росія не зможе перешкодити Україні стати членом Радбезу ООН.

"У цієї країни немає аргументів щодо того, чому вони нам не дозволять бути в Радбезі ООН. Саме тому публічно вони не звучать. Росія, звичайно, може проводити якусь кулуарну роботу, когось переконувати нас не підтримати. Але не думаю, що це їм вдасться, їх набір підтримки - це 11 країн, як ми бачили при прийнятті резолюції минулого року ", - сказав представник ООН в Україні.

У Радбез ООН входить 15 країн. П'ять постійних країн - США, Китай, Росія, Великобританія і Франція - володіють у ньому правом вето. Радбез ООН, відповідно до Хартії ООН, несе основну відповідальність за підтримання міжнародного миру та безпеки.

Мітки: ООН, Радбез