Вже не "зозуля": Чи зможуть Коломойський і Ахметов "одружити" Тимошенко і Ляшка

Лідерка "Батьківщини" підтримала намір лідера "радикалів" балотуватися в народні депутати по округу 208, який звільнився після загибелі нардепа Валерія Давиденка. І це попри те, що Ляшко називав Тимошенко "московською зозулею"

Політичний оглядач
Вже не "зозуля": Чи зможуть Коломойський…

"Ми наполягаємо на тому, щоб вибори народного депутата у 208 окрузі в Чернігівській області були проведені негайно. Я вважаю, що у 208 окрузі всі українські сили повинні об'єднатися і висунути єдиного кандидата. Людину, яку на цьому окрузі підтримують понад 30% людей. Це Олег Ляшко", - заявила Тимошенко. І додала: вважає, що в парламент повинні прийти люди, "які будуть сповідувати не здачу національних інтересів, а захист національних інтересів".

Стосовно оцінки політичної позиції та шансів Ляшка обратися депутатом важко не погодитися. Проте в політиці не буває підтримки просто так, є торг. Не секрет, що головний "радикал" перебуває на орбіті Рината Ахметова, а голосування "Батьківщини" у парламенті дуже часто збігається з інтересами Ігоря Коломойського. Останнє резонансне голосування, коли інтереси Ігоря Валерійовича і Юлії Володимирівни дивним чином збіглися, відбулося 13 травня, коли ВР підтримала законопроект №2571-д (так званий "антиколомойский закон"). Фракція Тимошенко практично всім складом голосувала проти. А 11 червня до Конституційного суду надійшло подання 64 народних депутатів, які оскаржують положення "антиколомойського" закону. Ініціаторами подання були народні депутати від фракції "Батьківщина" Сергій Власенко та Юлія Тимошенко. Подання підписали, зокрема, нардепи від "Батьківщини", депутатської групи "За майбутнє" та окремі депутати від "Слуги народу" (Олександр Дубінський, Максим Бужанський, Олександр Куницький, Ольга Василевська-Смаглюк), яких пов’язують з Коломойським.

Стосунки цього олігарха з Ахметовим не можна назвати гарними, однак ніщо так не об’єднує вітчизняних багатіїв та політиків, як спільний інтерес. Нехай це об’єднання і тимчасове. Інтерес Ахметова - на поверхні – отримання ще одного лояльного до себе "штика" у Верховній Раді. А в чому ж інтерес Коломойського, адже Ляшко активно критикував цього олігарха та активно нападав на людей, яких із ним пов’язують. Можна для прикладу згадати бійку між "радикалом" і нардепом Андрієм Герусом у VIP-терміналі аеропорту "Бориспіль". Ляшко взявся питати про російську енергію і назвав Геруса "довб..ом". Після того як колишній нардеп тицьнув у чинного нардепа пальцем, між ними зав'язалася штовханина, під час якої Ляшко вчепився за Герусову сорочку і порвав її. Бійці також обмінялися словесними люб’язностями після сутички: "радикал" назвав візаві "російським лобістом", той у відповідь обізвав Ляшка "відомим захисником бізнесу Ахметова".

Але – коли то було. Зараз на часі місцеві вибори як масштабне дійство і проміжні вибори в Чернігові як дійство локальне, але не менш важливе для розуміння нинішніх політичних розкладів. За джерелами Depo.ua, підтримка Юлією Тимошенко Олега Ляшка – це не жест доброї волі, а пристрілка щодо створення спільного з ним політичного проекту для походу на місцеві вибори. При цьому важливою складовою такого проекту є не лише отримання прохідних відсотків у місцеві ради, що саме собою зрозуміло, а "збиття" ініціативи "Європейської солідарності" щодо єднання патріотичної опозиції.

Як показують соцопитування, рейтинг "ЄС" зростає, ця політсила майже "з’їла" рейтинг "Голосу" і в перспективі до неї може перетікати електорат "радикалів" і "Батьківщини". Тому останні двоє зацікавлені у недопущенні посилення Порошенка. І тут їхній інтерес знову збігається з інтересами Ахметова, Коломойського, Банкової та дрібніших, але впливових у регіонах політичних гравців. Як тут не згадати карантинний відпочинок Тимошенко на Львівщині у комплексі Edem Resort Medical & Spa, що належить екс-депутату від партії "Свобода" Ігорю Кривецькому. Обставини перебування Юлії Володимирівни в елітному готельно-відпочинковому комплексі з'ясували журналісти програми "Схеми". За їх інформацією, в цей час у готелі перебував і сам Кривецький. А "Свобода" кревно зацікавлена у тому, щоб зменшити шанси "ЄС" на Західній Україні, тому, не виключено, що у питанні "збиття" рейтингу партії Порошенка ця політсила буде союзником "Батьківщини" і "радикалів".

Про те, у який спосіб це відбуватиметься, можна судити з сьогоднішнього виступу в парламенті Юлії Тимошенко. Вона висловила підтримку активісту Сергію Стерненку, заявила про неприпустимість терору проти патріотів. Водночас висловилася "проти цинізму, який сьогодні панує з гаслами про політичні репресії". Вона нагадала про "викидання" з країни Михеіла Саакашвілі і Савіка Шустера (на телеефірах якого Тимошенко буває регулярно), про "переслідування" голів партійних організацій її партії і звинуватила нинішню владну команду у змові з попередньою. "Можливо, вже забули, хто спільно голосував за здачу української сільськогосподарської землі, чи вже забули, хто спільно в цьому залі голосував за перетворення Національного банку в інструмент, який керується ззовні фінансовими спекулянтами. Але ми не забули цього. Ми не забули, яка антиукраїнська більшість сьогодні є у Верховній Раді", - наголосила Тимошенко.

У сказаному можна знайти доволі багато, м'яко кажучи, маніпуляцій. Наприклад, про "антиукраїнську більшість": "слуги" і "ЄС" дійсно голосували за закон про землю та антиколомойський закон, проте тут був лише збіг їх політичних позицій на сьогоднішній день, а не якась більшість. Кількість справ, в яких фігурує Петро Порошенко, скоро дійде до трьох десятків, його вперто планують затримати, регулярно викликають на допити. А Тимошенко десь уздріла дружбу між його партією та "слугами".

Але кого цікавить така дрібничка, як правда, коли йдеться про політичну технологію для виборів: патріоти - лише ми, а вони зі "слугами" - заодно.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme