Вибори kyiv style: кияни обирають «Свободу» і симпатизують перукарям

Проміжні вибори в Києві краще за будь-яку соціологію свідчать про те, що жителі столиці, з одного боку, перебувають у пошуках нової політичної сили, яка б краще висловлювала їхні інтереси, з іншого - не знайшовши її, голосують за «Свободу» або ж за зовсім екзотичні проекти. І все менше довіряють чинній владі, тим більше що влада докладає максимальних зусиль для самодискредитації
Depo.Влада
26 січня 2015 11:54
ФОТО: depo.ua
Вибори kyiv style: кияни обирають «Свободу» і симпатизують перукарям
Вибори kyiv style: кияни обирають «Свободу» і симпатизують перукарям

У всякому разі на сьогодні для Блоку Петра Порошенка, партії УДАР та яценюківського «Народного фронту» не було більш самогубної ідеї, ніж висунути по 8-му округу Києва (Дарниця) Юрія Сулигу - людину Олександра Супруненка, а по 57-му (Лук'янівка ) - заступника голови Шевченківської РДА Юрія Миколаєнка, довірену людину одіозного Віктора Пилипишина. Таким чином, жителі столиці опинилися перед вибором між висуванцем партії «Свобода» і представником старої номенклатури під новими брендами.

І якщо зараз ситуація по 8-му округу ще не зовсім зрозуміла, то на Лук'янівці городяни дуже конкретно сказали «ні» пилипишинському кандидату Миколаєнку, незважаючи на дуже активну передвиборну активність. З великим відривом по округу переможе висуванець «Свободи» Святослав Кутняк, який набрав на низці дільниць від третини до чверті голосів. У принципі, це якоюсь мірою і варто було чекати від округу, в якому свого часу обирався заклятий ворог Пилипишина Юрій Левченко.

При цьому все-таки до останнього часу вважалося, що головним опонентом Кутняка стане Миколаєнко, якого одночасно підтримували як старі клани, яких колись пов'язували з блоком Литвина, так і партії, які традиційно відкривали в Києві ворота в депутатство: БПП, УДАР і «Народний фронт». Власне кажучи, Миколаєнко навіть не дуже напружувався у виборчих вишукуваннях. Та ж сама команда, яка свого часу провела в міськраду зятя Пилипишина Ялового і друга сім'ї Бродського, навіть не потрудилася попрацювати над слоганами. Якщо депутат від 59-го округу Олександр Бродський (той самий, у якого виявили найдорожчий серед депутатів міськради мобільний телефон) йшов на вибори під гаслом «борець за Сирець», то для Миколаєнка в 57-му окрузі слоган був грубо замінений на «борець за Лук'янівку». Рима, звичайно, була в стилі незнайківської «палка-селедка», тому вирок виборців Миколаєнку виглядає досить закономірним, як за подібну графоманію.

Але ж цікаво, що Миколаєнко і близько не підійшов навіть до другої позиції на виборах. Тверде друге місце за Кутняком з великим відривом від переслідувачів зайняв найнесподіваніший кандидат - голова «Європейської гільдії перукарів» Дмитро Банас, чийого прориву взагалі не чекав ніхто. Вся передвиборча кампанія кандидата зводилася до безкоштовної стрижки виборців округу, але ця тактика за фактом виявилася ефективнішою, ніж усі дорогі технології. Важко сказати, чим можна пояснити успіх Банаса: чи то кияни продемонстрували свою традиційну екстравагантність, віддавши голоси за «трохи дивного» кандидата, чи то перед нами специфічна форма голосування «проти всіх». Враховуючи, що на недільні довибори прийшло трохи більше 10% виборців, шанси неординарного кандидата виросли неоднозначно.

Але пану Кутняку не слід розслаблятися. Очевидно, що виборці активно шукають альтернативу і представнику від влади, і його конкуренту зі «Свободи», про що може свідчити третє місце представника партії «Самопоміч» Юрія Вахеля. Раніше маловідомий бізнесмен із хіпстерським шарфиком провів досить якісну виборчу кампанію, при цьому часто в режимі «обличчям до обличчя» і, швидше за все, у майбутньому складе серйозну конкуренцію свободівським представникам.

Загалом виборча кампанія на довиборах до Київради пройшла досить спокійно, за винятком того, що практично всі члени виборчих комісій у передвиборну ніч отримали автоматично згенеровані СМС зі словами «ти сядеш до в'язниці» і «не ризикуй здоров'ям». Згаданий уже кандидат Вахель пообіцяв особисто розібратися з походженням цієї розсилки, а також з тим, як у недоброзичливців опинилися телефони всіх членів дільничних виборчих комісій.