В'ятровичу не подобається: Хто такий Антон Дробович, новий директор Інституту національної пам’яті

Кабінет міністрів призначив головою Українського інституту національної пам'яті кандидата філософських наук, доцента кафедри культурології Антона Дробовича. Він є експертом з питань освіти та культури, автором багатьох наукових праць і статей у низці українських ЗМІ. А от істориком за фахом він не є

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
В'ятровичу не подобається: Хто такий Ант…

На сторінці Дробовича у Фейсбуці вказано, що він працює в меморіальному центрі "Бабин яр", Інституті суспільно-економічних досліджень – ІСЕД, а раніше працював в Міністерстві освіти і науки України, у "Мистецькому Арсеналі". Його називали людиною Наталії Заболотної, що була гендиректором "Мистецького Арсеналу" з 2010 до 2016 року.

Дробович – киянин, одружений.

Як пише "Культурний проект", Антон Дробович — кандидат філософських наук, експерт у сфері освіти і культури, дослідник міфології та сучасних комунікацій, арт-критик, член Правління Молодіжної Асоціації Релігієзнавців. Працює доцентом кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та експертом Інституту суспільно-економічних досліджень. Лауреат ІV мистецтвознавчого конкурсу Stedley Art Foundation, автор циклу лекцій на тему міфології у мистецтві, а також понад 50 наукових публікацій у сфері філософії, культурології та антропології.

Також Дробович – експерт з питань освіти і культури. Серед напрямків його досліджень – реалізація державної політики, нормативно-правове забезпечення реформ у сфері освіти і культури; ефективне управління та "розумні інвестиції" в державні заклади культури (національний та інституційний рівні); формальна та неформальна освіта дорослих; стратегування та комунікації в освіті та культурі.

На сайті Інституту суспільно-економічних досліджень, членом команди якого є і Дробович, зазначається, що в 2014 році він захистив кандидатську дисертацію з філософії, паралельно із роботою в ІСЕД викладає на кафедрі, є співавтором навчально-методичних посібників та програм, а також низки експертних матеріалів на тему соціального розвитку, освіти та культури в провідних українських ЗМІ. В ІСЕД головою правління є Анатолій Максюта. У 2006 – 2012 роках він з короткими перервами працював Першим заступником Міністра економіки і торгівлі. У 2014 році певний час виконував обов’язки Міністра.

Також Дробович працював в органах державної влади, державних закладах культури та освіти, у тому числі – на посаді радника Міністра освіти і науки України, керівника служби стратегії музейного планування та розвитку НКММК "Мистецький Арсенал".

У 2011-2012 роках мав досвід роботи журналістом та керівником аналітичного відділу незалежного інформаційного агентства, яке займалося висвітленням питань освіти, науки та молодіжної політики. Протягом 2017 року працював над посиленням комунікаційної спроможності ІСЕД.

Дробович – магістр філософії, магістр правознавства, кандидат філософських наук, випускник програми "Цінності та суспільство" The AspenInstitute Kyiv.

В бліц-інтерв'ю для "Української правди", ще будучи кандидатом на посаду директора УІНП Дробович розповідав, що іде на цю посаду, адже хоче зробити офіційну політику пам'яті в Україні більш виваженою та ліберальною. Особистими пріоритетами у національній політиці пам'яті він назвав "результативність та зрозумілість діяльності УІНП для платників податків".

"Щоб інституція не сприймалася як рупор агітації, ідеологічної боротьби чи пропаганди, а стала зрозумілим для громадян інструментом налагодження суспільного діалогу та зміцнення здорової ідентичності. Історична чесність та посилення інтелектуальної моди на критичне мислення в питаннях політики пам'яті. Збільшення рівня інклюзивності офіційної пам'яті – докладати більше зусиль із збереження пам'яті про спільну історію українців та українських поляків, євреїв, вірмен, татар, греків, болгар та інших. Ми є дуже різноманітною політичною нацією і це має краще відчуватися в діяльності УІНП", – розповів Дробович.

Роботу В’ятровича на посаді Голови УІНП він оцінює досить високо, але в той же час і критично

"Володимир В'ятрович і його команда зробили багато роботи і дуже голосно заявили про неї. Мені подобаються далеко не всі рішення та методи, якими вони діяли. Деякі речі хочеться переробити або завершити в інший спосіб. Але слід віддати належне цим людям – це чи не перший випадок в історії української незалежної держави, коли хтось так пристрасно і рішуче здійснював гуманітарну політику. Вони мали волю, силу і чин. Чи сподобалося це більшості громадян? Щодо цього є питання", - розповідав він. Новий голова УІНП вважає, що з декомунізацією в Україні ще не закінчено, "слід багато над чим попрацювати як в площині юридичній, так і в практичній, особливо, що стосується буденного мислення громадян".

З декларації Антона Едуардовича Дробовича за 2018 рік відомо, що він має дві квартири у спільній власності (33%), автомобіль Volkswagen Polo 2004 року. Заробітна плата отримана за основним місцем роботи (Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова) склала 93318 грн і 52970 за роботу в БО "Фонд підтримки міжнародного співробітництва України". Також має дохід  від зайняття підприємницькою діяльністю – 357393 грн і непогані грошові активи.

Попередній директор Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович назвав Антона Дробовича неправильним кадровим рішенням.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme