Введення миротворців стає реальним, – Порошенко

Президент Петро Порошенко стверджує, що останнім часом суттєво підвищилися шанси направлення в Україну миротворчої місії ООН
Depo.Влада
8 квітня 2015 20:32
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив під час спільної прес-конференції с президентом Польщі Броніславом Коморовським, повідомляє depo.ua з посиланням на "Європейську правду".

"Якщо раніше ставлення до ідеї миротворців було дуже прохолодним, то на сьогодні всі розуміють, що питання миротворців є найефективнішим методом деескалації конфлікту. Підкреслюю - не замороження, а деескалації", - заявив він.

Порошенко підкреслив, що наразі розглядається лише механізм, який передбачає ухвалення рішення Радою безпеки ООН.

Для цього, як відомо, необхідно отримати згоду Росії, яка досі ветувала всі українські пропозиції.

"Є два етапи. Етап перший - підготовка рішення Радбезу ООН. Другий (етап) - це підготовка (до початку місії) та участь миротворців у проведенні операції. Якщо перший етап - це питання тижнів, то другий - це місяці", - додав президент.

Він також повідомив, що можливість введення на Донбас миротворчого контингенту буде обговорюватися з РФ в нормандському форматі - за участі Франції та Німеччини.

"Зараз міністр Клімкін перебуває в Парижі, де готує зустріч у Нормандському форматі, на якій основною темою мають бути саме питання миротворців", - додав Порошенко.

Нагадаємо, раніше представник України в ООН Юрій Сергеєв заявив, що миротворча місія, якщо справа дійде до її надсилання в Україну, буде комбінованою - в ній будуть присутні як ЄС, так і ООН.