Введення експортного мита на металобрухт не суперечитиме вимогам Світової організації торгівлі

Про це заявив народний депутат Михайло Хміль, який є автором відповідного законопроекту №3868
Depo.Влада
20 квітня 2016 11:21
ФОТО: depo.ua

"Генеральна угода з тарифів і торгівлі СОТ дозволяє країні в виняткових випадках підвищувати ставки експортних мит з метою захисту національної безпеки. Якщо навіть прочитати назву законопроекту - "Про внесення змін до деяких Законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку з метою забезпечення потреб оборонної промисловості та відновлення об'єктів інфраструктури" - то очевидно, що ситуація в Україні підпадає під виключення, передбачені документами СОТ. Країна, яка воює, повинна в першу чергу забезпечувати потреби оборонної промисловості, а потім вже займатися експортом.

Михайло Хміль повідомив, що ще одним винятком з правил СОТ, що дозволяє обмеження експорту, є критичний дефіцит будь-якого товару на внутрішньому ринку.

"Якщо проаналізувати завантаженість українських металургійних комбінатів, то за підсумками 2015 року в них був дефіцит металобрухту в розмірі близько одного мільйона тонн. Якби цей металобрухт був переплавлений в сталевий прокат, то, як ви розумієте, прибуток від експорту сталі набагато вище, ніж прибуток від експорту звичайного металобрухту. З однієї тонни експорту металобрухту країна отримує 290 гривень. А з тонни експортованої стали - 3700 гривень. Різниця очевидна. Більшість країн, в яких розвинена чорна металургія, захищають свої внутрішні ринки і ставлять бар'єри у вигляді мит, щоб експорт металобрухту був економічно невигідним. Зокрема, Китай встановив мито в розмірі 40% від вартості обсягу контракту, Індія, Пакистан, Іран - від 15 до 30%. Казахстан взагалі заборонив експорт металобрухту і переробляє його виключно всередині країни ", - повідомив нардеп.

31 березня 2016 року законопроект №3868 прийнятий Верховною Радою в першому читанні.

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада