Вугільники просять міністра Демчишина "на вихід" (ВІДЕО)

Представники шахтарських профспілок зі Сходу та Заходу України відчитали міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина за те, що той не займається проблемами галузі та довів ситуацію до соціального вибуху
Depo.Влада
6 квітня 2015 17:17
ФОТО: depo.ua

При цьому міністр нагадав, що опалювальний сезон в Україні пройшов не завдяки заслугам керівництва Міненерговугілля, а завдяки важкій праці шахтарів та енергетиків, а також теплій зимі. Відповідне відео опубліковане на Youtube, передає "Обозреватель".

Судячи з реакції Демчишина, міністр не очікував такого "теплого" прийому. Видно, що вугільники намагаються стримати зайві емоції, і, якби не телекамери, діалог прийняв би більш агресивний поворот.

"Дайте людині листок паперу, нехай напише заяву! Винесемо його звідси на носилках і почнемо справами займатися!", - кричали розгнівані вугільники з державних об'єднань, яким затримують зарплату ще з січня.

Судячи з відео, з проблемами і станом деяких шахтарських міст міністр енергетики України не обізнаний.

Шахтарі кажуть, що в цьому році галузь позбавлена дотацій, а ціна на вугілля і раніше стримується, та ось компенсувати її нічим.

На зустрічі виступили енергетики, вимагаючи, щоб ціна на українське вугілля була не нижче тієї, за якою Україна купує імпортне паливо, а тариф на електроенергію для ТЕС покривав би витрати на вугілля, яке спалюють теплоелектростанції.

Шахтарі кажуть, що не можна бездумно і хаотично закривати шахти і звільняти тисячі шахтарів, як того хоче міністр, тому що ситуація може стати неконтрольованою.

"Куди людей? Бандитів годувати або банду створювати?",  - питають вугільники.

Нагадаємо, вартість вугілля, запропонованої міністром енергетики та вугільної промисловості Володимиром Демчишин, занижена.