Втратив пильність: За що соратники Саакашвілі "злили" його Банковій

Саакашвілі зі своїми масовками й паразитуванням на смислах інших опозиціонерів просто всіх дістав. Тому ми й не побачили, як заради нього кидаються на амбразуру, як його відбивають

Втратив пильність: За що соратники Саака…

Затримання Саакашвілі відбулося на диво швидко і якісно, враховуючи попередні ляпсуси силовиків. "У ресторан увірвався спецназ, поклали всіх на підлогу. Саакашвілі під автоматами вивели, запхали в машину, вона рухається в невідомому напрямку", повідомив соратник колишнього грузинського президента Давид Сакварелідзе. Подія тут же обросла новими подробицями: мовляв, затриманого везуть в аеропорт для депортації. Куди саме?

Днями йшлося про можливе видворення апатрида до Польщі, звідки він пробрався на українську територію. Раніше називалася версія про переміщення Саакашвілі до Нідерландів, де мешкає його дружина з родиною. Крім того, завжди залишався варіант зробити реальністю його страшний сон про депортацію до Грузії, де, вочевидь, вже й VIP-камеру облаштували для свого колишнього президента. І ось після затримання Саакашвілі стало зрозуміло, що депортації йому не уникнути. І не тому, що хтось боїться його мітингів, які хоч і збурюють ситуацію, проте не лякають масштабністю, а тому що його всі "злили".

"Скрипач не потрібен". Такою фразою у фільмі "Кін-дза-дза" інопланетяни пояснювали головному герою дяді Вові, чому скинули з борту свого пепелаца земляка Саакашвілі, студента Гедевана. Сьогодні перебування екс-президента Грузії в Україні не влаштовує не лише владу, а й опозицію. Останній він дуже серйозно підрізав крила скандалом зі спонсорством з боку Курченка. Це кинуло тінь на всю опозицію, лідери якої симпатизували невгамовному грузину, допомагали йому перебратися з Польщі до України, захищали вже після повернення. Стало добре помітно, що після згаданого скандалу стосунки між опозиціонерами і командою Саакашвілі помітно охололи, на його заклики об'єднуватися Тимошенко, Садовий і єврооптимісти відповідали мовчанкою.

Їм політично вигідна депортація цієї особи. По-перше, матимуть нагоду сакралізувати цю "жертву режиму" протягом всього передвиборчого року. Це як "Юля на йолці" - поки Тимошенко перебувала у лікарні під наглядом тюремників, її визволення возвели в ранг політичної технології. По-друге, зараз всі серйозні політичні гравці стали на рейки підготовки до президентських перегонів. Нікому не цікаві майдани, не буде й дочасних виборів президента. Саакашвілі зі своїми масовками й паразитуванням на смислах інших опозиціонерів просто всіх дістав. Тому ми й не побачили, як заради нього кидаються на амбразуру, як його відбивають. Не почули гнівних заяв від опозиціонерів та антикорупціонерів. Може почуємо щось інше, бо у соцмережах вже закликають до протестів на Банковій, але це буде як після бійки кулаками махати.

Якими будуть наслідки депортації Саакашвілі? Припустимо, що їх поки розглядають в якості відкладених ризиків. Спочатку чемодан – аеропорт – Варшава, а потім розберемося. Опинившись десь в Євросоюзі, а не факт, що Саакашвілі надовго засидиться в Польщі, він може обрати для себе три сценарії: знову спробувати повернутися в Україну, так би мовити, влаштувати шоу на біс; стати рупором антипорошенківської фронди, заручившись підтримкою Ігоря Коломойського, Олександра Онищенка, Андрія Портнова й інших ображених, і завдяки їх ресурсу отримувати регулярні скайп-включення в ток-шоу, під час яких виливатиме відра компромату; замовкнути про Україну взагалі. В останній сценарій не віриться.

Який сценарій обере для себе Міхо? Перший навряд, тому що урок з "прориву під Шегинями" винесли і прикордонники, і опозиціонери, яких екс-президент Грузії здорово підставив з "грошима Курченка". Простіше кажучи, крім нардепа Дерев'янка, може, Семенченка та співробітників штабу "Руху нових сил", зустрічати тут його нема кому. А от другий сценарій поки виглядає найреалістичнішим: тримати Саакашвілі в якості далекобійної гармати вигідно багатьом. То ж Міхо ще "постріляє" і по Банковій, і по Авакову, і по провладній коаліції.

Але, вочевидь, на горі логічно вирішили, що від цього значно менше небезпеки, аніж від персональної присутності Міхо в Україні. І скористалися нагодою, яку дав сам апатрид. Нагадаємо, З січня Окружний адміністративний суд Києва відмовив Саакашвілі у позовних вимогах до державної міграційної служби у визнанні його біженцем, а 5 лютого Київський апеляційний адміністративний суд повторно не задовольнив скаргу на рішення Міграційної служби про відмову в оформленні документів про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, таким чином, було витримано всі юридичні формальності для депортації. Чому екс-президент Грузії і його захисники проґавили момент, чому розслабилися, питання до них. Зрештою, може він сам хотів, щоб його депортували. Чим не конспірологічна версія…

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook