ВРЮ рекомендують звільнити 9 суддів, які переслідували Евромайдан

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів рекомендувала Вищій раді юстиції звільнити дев'ять суддів через наявність в їх діях ознак порушення присяги судді
Depo.Влада
10 червня 2015 18:58
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє прес-служба ВРЮ, повідомляє depo.uа.

Відповідне рішення комісія прийняла після розгляду скарг Генеральної прокуратури України, адвокатів і громадян, які зазнали переслідувань за участь у протестах на майдані Незалежності в Києві в листопаді 2013 - лютому 2014 років.

"Сьогодні день винятковий. Вперше комісія не пошкодувала жодного суддю. По всіх перевірок комісія прийняла рішення визнати в діях суддів ознаки порушення присяги судді і передати матеріали для вирішення питання про їх звільнення із займаних посад через Вищу раду юстиції", - сказав голова ТСК Володимир Мойсик.
За його словами, комісія рекомендувала ВСЮ звільнити суддів Шевченківського районного суду Києва Володимира Бугиля, Наталію Гриньковскую, Наталію Сиромашенко і Андрія Трубнікова, а також суддів апеляційного суду Києва Олександра Беця, Світлану Коваль, Марію Приндюк, Людмилу Бартащук та Ольгу Єфімову.

Як писав depo.ua, Вища рада юстиції розгляне майже тисячу подань на звільнення суддів.

Нагадаємо, що Вища рада юстиції запрацювала вчора. На першому засіданні були обрані її керівники.