Зустріч в Астані відбудеться не раніше лютого

Переговори в нормандському форматі між президентами Франції, України, Росії і канцлером Німеччини з вирішення української кризи, які планувалися на 15 січня в Астані, перенесені «на кілька тижнів»
Depo.Влада
13 січня 2015 07:32
ФОТО: depo.ua
Зустріч в Астані відбудеться не раніше лютого
Зустріч в Астані відбудеться не раніше лютого

Про це заявив голова комітету Європейського парламенту з питань закордонних справ Ельмар Брок, передає «Українська правда».

«Зустрічі, яка планувалася на цьому тижні, не буде. Незважаючи на всю підготовчу роботу, між політичними директорами і міністрами (закордонних справ) немає домовленості щодо того, що прогресу досягнуто досить, щоб ця зустріч відбулася. Вона повинна була відбутися в нормандському форматі. Але вона буде перенесена на кілька тижнів», - сказав Брок.

Він додав, що більше не є оптимістом, «бо не було досягнуто домовленостей щодо достатньої кількості пунктів, які справді могли б мати значення для результату».

«Часто глави держав збираються разом, але не досягають результатів, як це було в Мілані», - зазначив голова комітету Європарламенту.

Брок вважає, що головним пунктом домовленостей у Мінську, який повинен бути виконаний, є посилення українського кордону.

«Ми бачимо, що на Сході України перебуває 7500 російських солдатів. Ми бачимо, що головний пункт угоди - це закріпити кордон, бо це стає замороженим конфліктом. Чи це вже може бути таким», - сказав Брок.

Крім того, вчора голови МЗС України, Німеччини, Франції та Росії, які брали участь у зустрічі в нормандському форматі в Берліні, погодилися з необхідністю засідання тристоронньої контактної групи для реалізації Мінських домовленостей, що має стати умовою зустрічі президентів в Астані.

Як повідомляв depo.ua, вчора ввечері прес-секретар Міністерства закордонних справ Німеччини Мартін Шефер припустив, що зустріч в Астані не відбудеться, оскільки за час, що залишився, «практично неможливо провести ґрунтовну підготовку» до саміту.

Додамо, що 11 січня в Парижі президент України Петро Порошенко, президент Французької Республіки Франсуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель обговорили умови і графік підготовки до саміту в Астані. Сторони зазначили, що до початку роботи саміту має відбутися зустріч міністрів закордонних справ і Тристоронньої контактної групи (Україна - Росія - ОБСЄ). Також мають бути узгоджені конкретні кроки в контексті реалізації Мінських домовленостей.