Всіх членів фінкомітету викликають повістками до САП

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила повістки про виклик для дачі свідчень усім членам комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики
 

Про це заявив голова САП Назар Холодницький, передає Depo.ua з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, члени фінансового комітету повинні прийти для дачі свідчень.

"Я дуже просив би перенести провадження в кримінально-процесуальну площину. Дійсно, сьогодні мною було підписано повістки про виклик всім членам фінансового комітету, незалежно від фракції. Тепер кожен з них зв'яжеться з прокурором. Телефон там вказаний у повістці, якщо не виходить з часом домовиться про конкретний час. Ми готові піти назустріч", – заявив Холодницький.

Нагадаємо, 24 жовтня Холодницький заявив, що троє "слуг народу" захотіли дати свідчення про хабарі.

Довідка: Під час ухвалення бюджету на 2018 рік депутати створили так звані "майданчики Яценка" – це електронні майданчики-посередники між оцінщиками майна та електронною базою Фонду державного майна.

Посередники не здійснюють оціночної діяльності, вони просто пересилають дані й отримують за це з кожної операції оцінки від 500 до 1 800 гривень. У серпні 2018 року "Наші гроші з Денисом Бігусом" повідомляли, що лише за перший місяць роботи фірми, близькі до нардепа з "Відродження" Антона Яценка, "викачали" 23 млн на схемах посередництва.

Окремі депутати внесли до Верховної Ради законопроект №2047, який  дозволив би цю "схему" ліквідувати, але до ухвалення так і не дійшло.

Водночас, до законопроєкту №2047, був поданий альтернативний законопроєкт №2047-1, який підготували 19 народних депутатів від "Слуги народу" (наразі шість депутатів відкликали свої підписи).

Головна ідея №2047-1 – це закріплення монополії електронних майданчиків, розширення їх функціонування. Крім цього, проект пропонує усунути з процесу оцінщиків.

Одним з головних ініціаторів цього законопроєкту є депутат "Слуги народу" Олександр Качура. Він заперечує, що відстоює інтереси нинішніх майданчиків, які пов'язують з Яценком. За його словами, законопроєкт, навпаки, вирішує проблему монополії авторизованих майданчиків, тому що змінює процедуру і усуває бар'єри для виходу на цей ринок інших гравців.

Підозрюють, що частина депутатів могла отримати певну "винагороду" за блокування процесу знищення майданчиків.

22 жовтня віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що Офіс президента (ОП) Володимира Зеленського висунув підозру 11 народним депутатам від партії "Слуга народу". Він також зауважив, що в ОП хочуть перевірити нардепів на детекторі брехні.

Також цю інформацію підтвердив народний депутат від партії "Слуга народу", заступник голови фінансового комітету Верховної Ради Олександр Дубінський.

Нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський підтвердив, що Офіс президента наполягає на тому, щоб народні депутати від фракції "Слуга народу", які входять до фінансового комітету Верховної Ради, пройшли детектор брехні.

23 жовтня Дубінський пройшов поліграф.

24 жовтня, під час проходження детектору брехні лідер фракції "Слуга народу" Давид Арахамія зізнався, чому питання про ОПЗЖ змусило його нервувати на поліграфі.

Після закінчення перевірки на поліграфі експерт заявив, що усі відповіді голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії були на його користь.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme