Все через ЖЕО. Чому журналісти можуть знайти Бахматюка, а силовики – ні

Поспіх, з яким Національне антикорупційне бюро відзвітувало про "вручення підозри" через ЖЕК власнику VAB Банку Олегу Бахматюку і голові правління банку Денису Мальцеву в черговий раз засвідчив низьку компетентність антикорупціонерів

Все через ЖЕО. Чому журналісти можуть зн…

Повідомлення про вручення підозри у справі, яка розслідується вже третій рік і яка раніше була закрита Нацполіцією через відсутність складу злочину, але після відновлена і передана НАБУ, з'явилася на офіційному сайті бюро 13 листопада. У НАБУ повідомили, що Бахматюк і Мальцев офіційно підозрюються в "заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Нацбанком VAB Банку".

Але, оскільки місцеперебування Бахматюка і Мальцева "поки не встановлено, письмові повідомлення про підозру надіслано поштою житлово-експлуатаційній організації за місцем реєстрації підозрюваних". Тобто виходить, що повідомлення про підозру вручено зовсім не підозрюваним, а працівникам ЖЕКу. За словами юристів, Кримінально-процесуальний кодекс дійсно передбачає подібну форму вручення підозри, але тільки за умови, що працівники ЖЕКу вручать її підозрюваному особисто, а до цього моменту вважати людину офіційно підозрюваною не можна.

Як пояснила член Ради громадського контролю НАБУ, юрист Тетяна Козаченко, повідомлення про підозру вручається "особисто особі, їй роз'яснюються відповідні процесуальні права". "Це змінює статус особи в кримінальному провадженні та є початком кримінального переслідування. Інформація НАБУ про те, що такі повідомлення були направлені просто поштою без підтвердження того, що вони особисто були отримані особами, не відповідає вимогам законодавства і є передчасними", – говорить юрист .

Це, як вважає Козаченко, реальний приклад "маніпулювання інформацією, здійснення позапроцесуального впливу від імені держави", що не відповідає стандартам ЄСПЛ і неприпустимо.

Якщо виходити з логіки НАБУ, що відправки юридичного документа в ЖЕК будинку, де офіційно прописаний фігурант провадження і де він може роками практично не проживати, досить, щоб присвоїти йому відповідний процесуальний статус, то виходить дивна картина. Таким чином будь-яка людина може виявитися підозрюваною для НАБУ, навіть не підозрюючи про це. Подібних юридичних практик немає у жодній країні світу, яка вважається цивілізованою і демократичною.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme