ВС відмовився розглядати позов щодо указу Зеленського про розпуск Ради

Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до президента Володимира Зеленського про визнання протиправним і нечинним Указу про припинення повноважень Верховної Ради
 

Про це інформує прес-служба суду, повідомляє Depo.ua.

"Верховний Суд відмовив у відкритті провадження у справі за позовом до Президента України Володимира Зеленського про визнання протиправним і нечинним Указу Президента України від 21 травня 2019 року № 303/2019 "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів" у зв’язку з тим, що розгляд такої справи віднесено до юрисдикції Конституційного Суду України", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, ВС дійшов висновку, що за змістом положень ч.2 ст. 147, ч.1 ст. 150 Конституції перевірка на предмет відповідності Основному Закону всіх без винятку правових актів Верховної Ради і президента належить до повноважень Конституційного Суду.

"Позивач обґрунтував позовні вимоги тим, що дострокове припинення повноважень Верховної Ради України порушує його права як виборця, який брав участь у виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, і зацікавлений у безперервній і стабільній роботі парламенту. Стверджував, що призначення позачергових виборів до ВРУ на 21 липня 2019 року теж порушує його виборчі права (не тільки як виборця, але і як суб’єкта права на самовисунення кандидатом у народні депутати України), а саме перешкоджає його планам на відпочинок влітку та участі у виборах народних депутатів України, як і планувалося, восени", - йдеться у заяві.

Ця ухвала може бути оскаржена до Великої Палати Верховного Суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її прийняття.

 

 

Нагадаємо, 23 травня колишній радник міністра оборони Валерія Гелетея Олександр Данилюк та його організація "Спільна справа" оскаржили у Верховному суді указ Президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради.

Верховний суд отримав позов щодо указу Зеленського про розпуск Ради.

Того ж дня, Верховний суд отримав ще один позов до Зеленського про розпуск Ради.

24 травня третій позов щодо розпуску Ради надійшов до Верховного суду.

Довідка: 20 травня президент України Володимир Зеленський склав присягу і став шостим президентом України.

Також він заявив, що розпускає Верховну Раду.

Зеленський заявив, що головним аргументом для розпуску Ради є дуже низька довіра громадян до цієї інституції.

21 травня на сайті президента з'явився указ про дострокове припинення повноважень Ради.

22 травня народні депутати парламенту збирали підписи на подання до Конституційного суду України щодо узурпації влади новим президентом Володимиром Зеленським.

Читайте також: Зеленський розпускає Верховну Раду: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme