Врятуватися з пекла: лайфхаки для виживання у спеку +30 °C

Ще мінімум тиждень в Україні триматиметься температура понад 30 °C., і за таких умов варто максимально убезпечити себе від безжального впливу сонця. Розповідаємо, що відбувається з тілом людини у спекотну погоду і як полегшити собі цей пекельний період

Врятуватися з пекла: лайфхаки для вижива…

Більшість людей почуваються комфортно, коли температура повітря коливається від 18 до 27 ° С, а відносна вологість від 35 до 60%. Здоровий організм людини підтримує внутрішню температуру близько 37 ° C. Коливання, зазвичай у діапазоні менш ніж 1 ° C, відбуваються в залежності від часу доби, рівня фізичної активності або емоційного стану. Зміна температури тіла більш ніж на 1 ° C відбувається тільки під час хвороби або тоді, коли організм не здатен впоратися з впливом навколишнього середовища.

У міру збільшення температури повітря тіло людини також прогрівається. Наш внутрішній "термостат" підтримує постійну внутрішню температуру тіла, перекачуючи більше крові до шкіри і збільшуючи вироблення поту. Таким чином, тіло збільшує швидкість втрати тепла, щоб збалансувати теплове навантаження. У дуже спекотному середовищі швидкість "теплового приросту" більша, ніж "теплова втрата", і температура тіла починає підвищуватися, що може призвести до різноманітних теплових уражень, найбільш серйозними з яких є теплове виснаження та тепловий удар. Детальніше про них ви можете прочитати наприкінці матеріалу.

Зректися кави й алкоголю

Порада щодо достатнього споживання рідини у спеку є досить очевидною, але варто пам’ятати, що у спеку +30° С не варто замінювати звичайну воду різноманітними напоями. Особливо рекомендується зменшити у спеку вживання кави та алкоголю: вони мають сечогінний ефект, сприяють зневодненню і збільшують навантаження на серцево-судинну систему.

Морозиво не допоможе

Їжа та напої прямо з холодильника можуть надати вам початковий ефект охолодження, але він не триватиме довго. Споживання їжі призводить до підвищення температури, оскільки процес травлення генерує тепло. Це в поєднанні зі швидким охолодженням сприятиме надмірній компенсації температури тіла, і вам може стати ще спекотніше, ніж було до цього.

З’їжте гостре, випийте гаряче

Звісно, пити гарячий чай у спеку понад +30° може здатися найменш приємною річчю, але це дійсно може допомогти регулювати температуру тіла, зігріваючи його зсередини.Термогенні продукти, такі як спеції і перець чилі також підвищують температуру тіла, оскільки прискорюють метаболізм. Це сприяє потовиділенню, що надає охолоджуючий ефект.

Менше білка, цукру, клітковини.

Продукти, багаті на білок, клітковину і цукор вимагають від нашого організму більше зусиль для їх перетравлення, через що тіло генерує більше тепла.

 5 лайфхаків для виживання:

- За кілька годин до виходу з дому покладіть одяг у холодильник. Це не врятує вас надовго, але на  15-20 хвилин зробить прогулянку більш комфортною.

- Оберіть світлий одяг із натуральної тканини, бажано із бавовни. Це дасть вашій шкірі можливість "дихати".

- Холодний компрес на шию. Це може бути легка хустка, змочена у крижаній воді, або навіть звичайна пляшка з водою біля шиї.

- Візьміть пульверизатор із водою і бризкайте з нього на відкриті ділянки тіла. Це стане додатковою допомогою організму, на відміну від кишенькових вентиляторів, які дають оманливе відчуття прохолоди.

- Виходьте із мокрим волоссям. Це врятує голову від перегрівання у особливо спекотну погоду.

Основними рекомендаціями у спекотну погоду залишаються наявність головного убору, пляшки води, сонцезахисного крему та уникання прямих сонячних променів.

Довідка:

Тепловим виснаженням називають стан середньої тяжкості. Серед симптомів: підвищення температури тіла (у межах 37–40 °C), спрага, головний біль, слабкість, можливі короткочасна втрата свідомості, блювання та запаморочення. Часто супроводжується дегідратацією та рясним потовиділенням, а також тахікардією і різким зниженням артеріального тиску. Від теплового удару цей стан відрізняє відсутність порушень з боку центральної нервової системи та порушень функцій внутрішніх органів.

Тепловий удар є найтяжчим проявом теплового ураження, результатом порушення терморегуляції і безпосередньо загрожує життю людини. Для нього характрені підвищення температури тіла вище 40 °C, яке супроводжується порушенням функцій ЦНС (збудження, дезорієнтація, делірій або кома). При підозрі на обидва стани хворому потрібно негайно звернутися до лікаря.
 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme