Крок до реформування МВС: нардепи скасували низку спецпідрозділів

Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування органів внутрішніх справ»
Depo.Влада
5 лютого 2015 14:15
ФОТО: depo.ua
Крок до реформування МВС: нардепи скасували низку спецпідрозділів
Крок до реформування МВС: нардепи скасували низку спецпідрозділів

За таке рішення проголосували 290 нардепів, передає depo.ua.

Як повідомила перший заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе під час представлення цього законопроекту в сесійній залі парламенту, це не проект реформування МВС, це перелік заходів щодо скорочення бюрократичного апарату і функцій, які не притаманні МВС.

«Головна мета - це скасувати структуру й усунути дублювання в самому апараті МВС. Ми хочемо відмовитися від непритаманних нам функцій - ветеринарної міліції, з цим будуть усі згодні, також реорганізація УБОЗ, ця функція жевріє, цей відділ буде приєднаний до інших відділів МВС, тому зберігаються всі оперативні напрацювання і база, яка велика. А також скорочується апарат транспортної міліції, який абсолютно не завантажений, у рік тільки дві справи, а співробітник з УВС займається всіма 57 справами на рік. Ми хочемо об'єднати ці підрозділи і розвантажити співробітників. Один із найголовніших компонентів цього закону - ліквідація спеціальних і різних спецпідрозділів, яких багато, а на базі «Сокола» створити універсальний спецназ - український аналог американського і канадського SWAT», - повідомила Згуладзе.

Напередодні перший заступник міністра повідомила, що це буде спеціальний підрозділ, навчений за новою програмою, включаючи і нову тактичну підготовку. «Це буде універсальний спецназ. Робитимемо по всій країні вже цього року», - зазначила вона.

Згідно з пояснювальною запискою, цим законопроектом як першочерговий етап реформування органів внутрішніх справ пропонуються заходи щодо оптимізації структури органів внутрішніх справ, чіткого розмежування та усунення дублювання їхніх повноважень, а також позбавлення підрозділів органів внутрішніх справ невластивих їм функцій.

Насамперед, це стосується спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ, створених у дев'яностих роках ХХ століття.