ВР попередньо схвалила заборону російської пропаганди в українському ефірі

Верховна Рада прийняла за основу законопроект 1317, який захищає інформаційний телерадіопростір України від російської пропаганди
Depo.Влада
13 січня 2015 17:50
ФОТО: depo.ua
ВР попередньо схвалила заборону російської пропаганди в українському ефірі
ВР попередньо схвалила заборону російської пропаганди в українському ефірі

Як передає кореспондент depo.ua, за даний документ проголосувало 240 народних депутатів.

Авторами законопроекту є народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко і народний депутат від «Народного фронту» Микола Княжицький.

Законопроект передбачає заборону публічного використання (трансляції, показу в кінотеатрах і т.д.) «будь-якої аудіовізуальної продукції, яка шкодить національній безпеці України, зокрема прославляє збройні формування держави-окупанта».

Проект закону також визначає загальні критерії для визначення аудіовізуальної продукції, що містить пропаганду держави-окупанта, і вводить штрафи за показ пропаганди.

Згідно з документом, положення законопроекту не поширюються на фільми, які були випущені до 1991 року.

Як повідомляв depo.ua, раніше Держкіно заборонило прокат чотирьох російських фільмів, у тому числі «Тараса Бульбу».

У грудні в Україні також заборонили 71 фільм і серіал за участю Івана Охлобистіна. А в листопаді Держкіно заборонило в Україні показ 69 фільмів за участю Михайла Пореченкова.

Проте пізніше перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк заявила, що плани українських телеканалів із закупівлі російських телесеріалів на наступний рік є меншими, але закупівля буде масовою.