ВР цього тижня займеться недоторканністю і російським агітпродуктом

Цього тижня Верховна Рада зробить перші кроки щодо зміни Конституції, зокрема, що стосуються позбавлення недоторканності народних депутатів і суддів
Depo.Влада
2 лютого 2015 11:51
ФОТО: depo.ua
ВР цього тижня займеться недоторканністю і російським агітпродуктом
ВР цього тижня займеться недоторканністю і російським агітпродуктом

Про це під час погоджувальної ради заявив голова парламенту Володимир Гройсман, передає кореспондент depo.ua.

«Ця сесія буде присвячена надзвичайно важливим рішенням. Зокрема, початку конституційного процесу, процесу конституційних змін. І це дозволить нам створити якісну, ефективну систему управління, в якій основою стане дієва система місцевого самоврядування», - зазначив він.

За словами Гройсмана, першим кроком на цьому напрямі стане розгляд у четвер, 5 лютого, проекту змін до Конституції, що стосуються позбавлення недоторканності народних депутатів і суддів.

«Тільки цього тижня ми розглянемо надзвичайно важливі питання: питання недоторканності народних депутатів і суддів, яке у четвер має бути проголосоване і направлене до Конституційного Суду. Цим ми завершимо процес позбавлення необмеженої недоторканності народних депутатів», - зазначив він.

У свою чергу заступник голови фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар також звернула увагу на необхідність прийняття низки законопроектів, що стосуються національної та інформаційної безпеки.

«Ми змушені посилювати інформаційний захист країни і, зокрема, нашими депутатами підготовлено цілий пакет законопроектів, пов'язаний з цим питанням. Він передбачає фактичне позбавлення держави-агресора права на власність в українських ЗМІ... Це питання санкцій щодо держави-агресора, яка також хоче мати ідеологічний вплив в Україні», - сказала Сюмар, висловивши надію на те, що цього тижня буде у другому читанні проголосований законопроект «Про заборону інформаційного продукту, в якому популяризується держава-агресор».

«Сьогодні українське суспільство обурене наявністю в ефірі телеканалів серіалів про доблесне російське військо, в той час як від нього гинуть українські громадяни», - зазначила вона.

У свою чергу голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк звернув увагу на необхідність створення тимчасової спеціальної комісії з питань реформування органів самоврядування.

Як повідомляв depo.ua, раніше Держкіно заборонило прокат чотирьох російських фільмів, у тому числі «Тараса Бульби».

Також нагадаємо, 16 січня народні депутати включили до порядку денного президентський законопроект щодо недоторканності народних депутатів України та суддів.