Уперше більше половини українців захотіли в НАТО - опитування

Більше половини (52%) вірогідних виборців готові проголосувати за вступ України до Північноатлантичного альянсу
Depo.Влада
29 вересня 2014 17:20
ФОТО: depo.ua
Уперше більше половини українців захотіли в НАТО - опитування
Уперше більше половини українців захотіли в НАТО - опитування

Про це свідчать дані опитування, проведеного дослідницькою компанією GfK 24-28 вересня 2014 року, передає ДеПо.

«52% респондентів у віці старше 18 років, які не виключають можливість взяти участь у виборах у Верховну Раду України, готові підтримати вступ України до НАТО на всеукраїнському референдумі, якби таке відбувалося в найближчу неділю», - говориться в повідомленні GfK.

Проти вступу України до НАТО висловилися 19%, а 18% зізналися, що не голосували б на такому референдумі, ще 10% не визначилися зі своїм ставленням.

Найбільша підтримка вступу до НАТО серед жителів західного регіону і киян (73% і 71% відповідно), а найнижча на півдні і сході країни (36% і 27%).

Під час опитування респондентам було запропоновано визначитися, яке з двох міркувань їм ближче: «краще «поганий мир», досягнутий за рахунок передачі частини українських територій під контроль РФ, ніж продовження війни» або «краще не здаватися, продовжувати військові дії, але не віддавати агресорові ні п'яді української землі». Більше половини (54%) українців, які не виключають можливість взяти участь у виборах в Раду, вважають, що краще продовжувати військові дії. Для 31% респондента ближче виявився варіант «поганого миру». Ще 15% респондентів не змогли віддати перевагу ні першому, ні другому варіанту.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко доручив Кабінету міністрів розробити законопроект стосовно відмови від позаблокового статусу України.

Мітки: НАТО, опрос