Вперше за 40 років на Кіпрі поновлюються мирні переговори

Після 40 років поділу, армії посередників і провалів, є надія, що коли сьогодні лідери етнічно розділеного Кіпру відновлять мирні переговори, одна з найбільш тривалих дипломатичних суперечок на Заході може бути вирішена
Depo.Влада
15 травня 2015 10:20
ФОТО: depo.ua

Як пише британське видання The Guardian, в переговорах візьмуть участь президент офіційної і визнаної частини Кіпру Нікос Анастасіадес і Мустафа Акінчі, помірний лівий, нещодавно обраний президент північної турецької частини, передає depo.ua.

Представник ООН Еспен Барт Ейде заявив, що прямо сьогодні особливого прориву чекати не варто, але регулярні зустрічі допоможуть сторонам швидше вийти на вирішення конфлікту.

Лакмусовим папірцем, на думку експертів, буде те, як швидко обидві сторони будуть рухатися вперед із заходами по зміцненню довіри, які можуть прокласти шлях до життєздатної рішенням.

У той час як греки-кіпріоти вже давно наполягали на відкритті Вароші, їх колись процвітаючого курорту на півночі, турки-кіпріоти виступають за відкриття міжнародного аеропорту Ерджан - крок, який допоможе завершити глобальну ізоляцію більш бідної турецької частини острова.