Вперше з України вживані 200 тонн батарейок відправилися на переробку

Вперше в Україні вживані батарейки відправилися на реальну переробку у Румунію на завод GreenWEEE

Вперше з України вживані 200 тонн батаре…

ПРо це повідомляє екорух "Батарейки, здавайтеся" у себе на сторінці у соцмережі, передає Depo.ua

Перша фура з з 20 тоннами батарейок з України виїхала 11 березня.  В Україні немає подібного заводу, тож активістам довелося везти батарейки за кордон.

"Кошти на першу фуру вдалося знайти завдяки тому, що разом з мережами Епіцентр К та Нова Лінія ми змогли втілити європейську модель відповідальності виробника. Її суть – за збір та переробку батарейок платять імпортери Duracell, VARTA, GP, Hausmark та мережа з доходів від продажів нових батарейок. Також переробку підтримали ще 111+ компаній", - йдеться у повідомленні.

Заначається, що в Україні близько 163 мільйонів штук батарейок щорічно викидаються безконтрольно. Частина з них містить важкі метали – при потраплянні в організм через продукти харчування вони можуть скорочувати життя людей.

"Лише зараз, коли ми їхали і зупинились біля випадково звалища при дорозі – там знайшлися дві батарейки. Забрали їх з собою в Румунію. Сподіваємось пройти кордон без проблем! Уже скоро ми дізнаємося, який відсоток цих найбільш страшних батарейок з вмістом важких металів є в міксі батарейок з України. Це стане відомо після сортування на заводі в Румунії. Втім, навіть найбільш безпечна батарейка без важких металів робить неродючими 16м2 землі", - йдеться у повідомленні.

"Менше ніж 1% всіх батарейок в Україні зараз переробляється. Однією цією фурою ми збережемо близько 1600 гектарі землі (це 2000 футбольних полів), в ній міститься приблизно 1 мільйон батарейок. Втім, це менше ніж 1% всіх тих батарейок, які ввозяться в Україну щорічно. В 2020 році ми зможемо відправити на переробку ще 100 тонн батарейок", - додають організатори.

Вони закликають українців підтримати цей рух внесками, наприклад, 100 грн/міс на сторінці з можливістю налаштувати внесок через visa/mastercard/privat24.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"