Вовк каже, що захист Савченко робить з нього "цапа-відбувайла"

Колишній начальник Головного слідчого управління Служби безпеки Василь Вовк заперечує, що протидіяв роботі захисту депутата фракції "Батьківщина" Надії Савченко
Depo.Влада
31 травня 2016 15:30
ФОТО: depo.ua

Про це він заявив в коментарі "Українським новинам", передає depo.ua.

"Ніякої протидії роботі захисту Савченко ні від Служби безпеки в цілому, ні від мене особисто не було. Я дійсно відмовив Фейгіну в роботі за форматом: я особисто зі своїх рук передаю особисто йому в руки всі матеріали, напрацьовані в ході виконання міжнародного клопотання від Слідчого комітету Росії, яке з відповідними вказівками ми отримали з Генеральної прокуратури України", – повідомив він.

За його словами, адвокат Савченко Марк Фейгін знав, що СБУ оперативно всі напрацьовані матеріали неофіційно передає українському адвокату Олександру Плахотнюку, який відразу ж передає їх російським адвокатам.

"Для чого Фейгін хотів безпосередньо отримувати від мене документи – залишається тільки здогадуватися! Але навіть при бажанні я не міг відповідно до чинного законодавства та відомчими нормативними актами СБУ спілкуватися з громадянином Росії, а тим більше передавати йому документи", – зазначив він.

"Очевидно, що мова йде не про перешкоджання діяльності адвокатів, а про виявлення цапа-відбувайла (Вовка), на якого були переведені стрілки як винного мало не у викраденні Надії Савченко і в її засудженні на Росії", – вважає він.

Вовк упевнений, що таким чином чиновники, відповідальні за звільнення заручників на сході України і повернення політв'язнів з Росії, перекинули всю відповідальність особисто на нього.

"Це дешеві політичні ігри, в які український олігархічний політикум затягнув російського адвоката, ображеного за відмову "співпрацювати" з ним безпосередньо, що він зміг би використовувати в тому числі для своїх публічних інтересів. А так вийшло, що отримував матеріали не він, а український адвокат", – додав Вовк.

Він не сумнівається, що в цьому було зацікавлене ​​також ФСБ Росії.

Нагадаємо, що адвокати Надії Савченко заявили, що їм перешкоджали представники української і російської сторін під час роботи над справою визволення українки.

Більше політичних новин читайте на Depo.Влада