ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Волкер знову зустрінеться з Сурковим

Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України 27-го жовтня знову приїде в Україну, а після - на початку листопада - можливо, відбудеться його повторна зустріч з Владиславом Сурковим

Depo.Влада
21 жовтня 2017 16:49
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.ua, про це повідомляє LB.ua.

Орієнтовно зустріч намічена на початок листопада (точні дата і місце обговорюються) - російська сторона конкретизує своє бачення щодо пропозицій західних партнерів, зокрема - щодо мандата миротворців.

До цього - 27-го жовтня - відбудеться візит Курта Волкера в Київ.

Як повідомлялося раніше, сьомого жовтня відбулася зустріч спецпредставника Держдепу США щодо України Курта Волкера і помічника Президента РФ Владислава Суркова в Белграді, однак її подробиці - до нинішнього часу - залишалися невідомими.

Як стало відомо LB.ua з власних джерел в дипломатичних колах, сама зустріч складалася з трьох елементів. Перша - ланч; далі - тет-а-тет, що тривав більше години; нарешті - спілкування разом з членами своїх делегацій.

Під час переговорів, Сурков намагався акцентувати на деталях, тоді як Волкера цікавили дві основні речі. Перше - чи готова Росія в принципі рухатися назустріч врегулюванню на Донбасі, друге - терміни: до або після виборів Президента РФ, що заплановані на березень 2018 року.

За словами джерел, Сурков практично дослівно сказав, що "Путін хотів би виглядати миротворцем". Однак щодо термінів розуміння на зараз немає.

Помічник Путіна також повідомив, що РФ підтримує проведення миротворчої місії на Донбасі, але має низку застережень щодо повноважень її мандата. Так, Росія наполягає на тому, що діяльність миротворців не повинна поширюватися на кордон.

Противага цьому: наявність у місії - в тому чи іншому вигляді - поліцейського компонента, що особливо важливо з точки зору встановлення (вже після виведення військ і озброєння) "перехідного періоду".

Белградська зустріч Суркова і Волкера закінчилася без досягнення будь-яких конкретних домовленостей. Передбачається, перед наступною - орієнтовно наміченою на початок листопада (точні дата і місце обговорюються) - російська сторона конкретизує своє бачення щодо пропозицій західних партнерів, зокрема - щодо мандата миротворців.

Більше новин політики читайте на Depo.Влада