У Воєнній доктрині війну з Росією назвали "воєнно-політичною кризою" на Сході

Відбиття збройної агресії Російської Федерації є основним завданням воєнної політики України
Depo.Влада
24 вересня 2015 22:43
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться у Воєнній доктрині України, передає depo.ua з посиланням на сайт президента.

У документі визначені цілі та основні завдання воєнної політики України: 

- відбиття збройної агресії Російської Федерації проти України;

- забезпечення обороноздатності України на рівні, достатньому для запобігання виникненню збройного конфлікту, а у разі збройного конфлікту - для його локалізації і нейтралізації.

Також доктрина передбачає, що Україна повинна брати участь у реалізації спільної політики безпеки і оборони Європейського Союзу.

Водночас зазначається, що України прагне "підтримання дружніх відносин з усіма державами світу на основі міжнародних договорів, укладених на принципах рівноправності, невтручання у внутрішні справи, взаємоповаги до незалежності, суверенітету та територіальної цілісності".

"Головною метою воєнної політики України є створення умов для відновлення територіальної цілісності держави, її суверенітету і недоторканності в межах державного кордону України", - йдеться у доктрині.

Також, основними завданнями воєнної політики є локалізація та нейтралізація у найкоротший строк воєнно-політичної кризи у східних регіонах України і відновлення повного контролю над державним кордоном.

Воєнна доктрина передбачає ліквідацію  незаконних збройних формувань і інтеграцію до складу Збройних Сил України, міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії добровольчих формувань. 

Нагадаємо, 24 вересня Петро Порошенко затвердив нову редакцію Воєнної доктрини від 2 вересня 2015 року.

Більше новин політики читайте на Влада.depo.ua