Розбірки та операція Баканова: Хто і як гойдатиме Кличка "справою Поворозника"

Новина про впійманого на хабарі заступника мера Києва обростає новими подробицями. І зараз вже й не зрозуміло – чи був хабар насправді, чи комусь просто захотілося прорвати короновірусний інформаційний порядок денний темою боротьби з корупцією

Політичний оглядач, журналіст відділу «Влада»
Розбірки та операція Баканова: Хто і як…

У психологів є такий анекдот: "Зиґмунд Фройд сидить перед каміном, покурює трубку, попиває каву, одним словом відпочиває. Тут вбігає його дочка: "Тату! Мені сьогодні приснився отакенний банан!". Поперхнувшись, Фройд помовчав з хвилину і задумливо сказав: "Знаєш дочка, іноді банан - це просто банан". Так от: в українській політиці справи про хабар чиновника рівня заступника мера Києва – це не просто "банан", а подія, яку, ймовірно, санкціонували зверху, подія, своїм вістрям спрямована проти столичного голови, тобто, вона обов’язково матиме продовження.

Нагадаємо: вчора співробітниками СБУ було задокументовано протиправну діяльність першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника, який через посередника вимагав неправомірну вигоду у розмірі $125 тис доларів від представника компанії-забудовника. Посадовець нібито вимагав хабар за вплив на прийняття рішення щодо погодження містобудівних умов і обмежень. Спецслужбовці затримали посередника після одержання неправомірної вигоди у сумі $60 тис. "Окрім того, задокументовано, що посередник з метою одержання грошових коштів діяв за вказівкою та узгодженням з Поворозником та виношували наміри одержати також і з іншого об’єкта будівництва $246 тис", – повідомили ЗМІ. У зв’язку з цим в мерії провели обшуки.

Читайте також: Поворозник і $125 тисяч: Що відомо про скандал із хабарем заступника Кличка

Сам Поворозник заявив, що не брав хабарів, не вів жодних розмов щодо отримання неправомірної винагороди, а всі заяви про його арешт і затримання на гарячому на хабарі є брехнею. "Підозра ніхто не оголошував, викликаний в якості свідка на допит в п'ятницю", - прокоментував він повідомлення в ЗМІ.  Він також закликав правоохоронців "розібратися з поширенням неправдивої інформації в ЗМІ" і заявив про необхідність "припинити поширення пліток, домислів і політичних спекуляцій, які зараз активно поширюються". "Вважаю, що ця ситуація надумана і не виключаю, що все це - політична провокація, спрямована не тільки проти мене особисто, але і проти нашої команди, щоб дискредитувати нас в очах в першу чергу киян", - переконаний Поворозник.

Відреагував на подію й мер Віталій Кличко. Він підтвердив факт слідчих дій у кабінеті свого заступника і пообіцяв в разі провини не покривати чиновника. Але при цьому додав: "якщо це чиїсь маніпуляції і політичні ігри, щоб дискредитувати міську владу, то однозначно повинні відповідати ті, хто за цим стоїть". "Я цю справу доведу до кінця. І вимагаю, аби не було політичної заангажованості правоохоронців, відкритого і публічного розслідування цієї справи", – підкреслив Кличко. І наголосив: дана справа у підслідності НАБУ. "Хтось повинен сісти – або корумпований чиновник, або ті, хто фабрикував цю справу", – наголосив столичний голова.

Реакція очікувана – апеляцією до НАБУ Кличко зіграв на випередження. Адже в разі розслідування справи, в якій фігурує Поворозник, Службою безпеки у мерії з’явиться можливість наполягати на політичній умотивованості: СБУ очолює давній товариш президента Іван Баканов, тобто, прив’язати вчорашню подію до Банкової чи особисто до Володимира Зеленського буде не складно. Так само не складно буде виставити Поворозника (і Кличка) жертвами внутрішньовидової війни у "зеленій" команді. Це добре лягає у канву протистояння між частиною владної команди та головою президентського Офісу Андрієм Єрмаком. Не секрет, що той на боці Кличка, якого дуже хотіли "сковирнути" з крісла голови КМДА представники "групи Коломойського". Тож учорашні обшуки і повідомлення про "хабарника" Поворозника подаватимуться як новий виток боротьби за вплив на Київ між різними групами у владі. І можна не сумніватися, що саме так і буде. Незалежно від того, винен заступник мера, чи ні.

Утім, скоріше за все, до прямого зіткнення не дійде. По-перше, для того, аби серйозно похитнути Кличка, який за всіма опитуваннями залишається найрейтинговішим політиком столиці, треба зі "справи Поворозника" роздути щось на кшталт свинарчукгейту. Але це неможливо – не той масштаб. Більшість киян навряд чи знають, хто такий Поворозник. До того ж, у команди мера є чим крити. Про що йшлося вище. Тому якщо навколо цієї історії і спробують роздути інформаційну кампанію, то у підсумку вийде як з деякими голлівудськими екшенами – вкладуть купу грошей, а після прокату отримають збитки.

А, по-друге, не виключено, що одним із мотивів активності СБУ, а "хабар" у мерії не єдина резонансна історія, до якої мали стосунок спецслужби за кілька останніх днів (зокрема, було затримання генерала Служби безпеки Валерія Шайтанова, який начебто співпрацював із ФСБ, також затримали "співробітника Кабміну", якого підозрюють у шахрайстві – продавав посади) стала небезпека падіння рейтингів влади після карантину. Коли дуже багато громадян опиняться або без роботи, або з урізаними зарплатами, тобто, почнеться епоха бідності. І тут в пригоді виявляться обіцянки посадок, - картинки обшуків і затримань політиків та чиновників на певний час цілком здатні стати видовищами для зубожілих. Тільки б ще сценаристи й режисери дотримувалися законів жанру: в гарних детективах обов’язково є "поганці" серед своїх – зрадники чи хабарники серед копів, підступні родичі, інтригани на роботі або в колі друзів – і викриття їхніх витівок робить фільм цікавим та захоплюючим. Це до того, що на часі вже викривати і притягати до відповідальності призначенців "зеленої"" команди. Бо пошуки "поганих хлопців" лише серед попередників почали неабияк втомлювати виборців.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme