Влада України і Польщі допоможе історикам з’ясувати правду про Волинську трагедію, – Клімкін

Україна і Польща сприятимуть своїм історикам у роботі з вивчення Волинської трагедії
Depo.Влада
13 вересня 2016 16:58
ФОТО: depo.ua

Про це під час брифінгу з міністром закордонних справ Польщі Вітольдом Ващиковським повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає depo.ua.

"Виключно важливо для нашої дружби, ми торкнулися  ставлення в наших суспільствах до трагічних подій на Волині. Для мене найважливішим є відповідальність і погляд в майбутнє однієї з найвеличніших постатей в історії Польщі Іонна Павла II, якій казав: "Не бійтеся,  давайте поговоримо".  Ми не маємо боятися себе і боятися своєї історії, але маємо ставитися до нашої дружби відповідально.  Ми домовилися  сприяти роботі наших істориків,  які будуть документально дивитися в архівах, що відбувалося", – зазначив Клімкін.

Він додав, що незабаром будуть призначені співголови Українсько-польського форуму.

Нагадаємо, 22 липня Сейм Польщі 442 голосами ухвалив резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА". У документі йдеться, що від геноциду на Волині у 1943-45 рр. загинули понад 100 тис. поляків.  У серпні Верховна Ради України висловила розчарування з цього приводу

Довідка: Найбільш резонансною подією польсько-українського протистояння у Другій світовій війні була Волинська трагедія (або, як кажуть поляки, Волинська різанина) — обопільні етнічні чистки, які їх вчинили Українська повстанська армія (УПА) та польська Армія Крайова (АК) за участю польських батальйонів шуцманшафта і радянських партизанів.

 

Більше новин про політичне життя України читайте на Depo.Влада