Влада повинна створювати робочі місця в Україні, а не в Туреччині, - політолог

Зростає ймовірність дострокових виборів парламенту, і це змінює політичний порядок

Політики змушені будуть показувати виборцям швидкі результати, і це стосується не тільки популістських заяв. Про це заявив політолог Вадим Карасьов, передає "ДС".

Європейська інтеграція не принесла негайного ефекту, для виходу на європейські ринки потрібен час і серйозні інвестиції, тому карта європейської мрії буде не найбільш затребуваною в разі проведення виборів.

Набагато більше шансів на успіх мають програми, спрямовані на підтримку вітчизняного виробника. На жаль, в останні роки закрилася низка великих індустріальних підприємств, інші переживають спад, співробітники працюють в режимі скороченого робочого тижня. Завантажити їх замовленнями і роботою - ось що має стати пріоритетом для уряду і парламенту.

Яскравий приклад економічних можливостей для України - наведення порядку на ринку металобрухту. У минулому році відбувся різкий перекіс у структурі використання металобрухту на користь експорту. В основному чорний лом вивозився в бік Туреччини і завантажував роботою тамтешніх робітників. Ймовірно, хтось із тих, хто видає ліцензії, вирішив отримати легкі гроші, сировинна економіка взагалі стимулює корупцію, це загальна тенденція. Але з іншого боку, недолік металобрухту на внутрішньому ринку призводить до спаду виробництва, зупинки потужностей, зростання безробіття.

Рецепти вирішення проблеми в даному випадку класичні - загороджувальні мита і пріоритет внутрішнього виробника. Поки що корупціонери-експортери брухту пручалися, але загроза дострокових виборів повинна допомогти Раді взятися серйозно за сприяння вітчизняної індустрії. Відповідний закон може бути прийнятий вже в найближчий місяць. Півмільйона зайнятих в галузі плюс члени сімей - вагомий електоральний аргумент для депутатів будь-якої фракції.

За часів економічної кризи підтримка свого виробника стає ще більш актуальною, і навіть дивно, чому так довго тримаються невигідні для держави схеми сировинного експорту. Тим більше, що в металі потребує наша оборонка, - застерігає експерт.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme