Влада має пояснити, чи зможуть бізнесмени виводити амністований капітал за кордон, - Гайдуцький

Влада досі не повідомила, чи зможуть і яким чином бізнесмени, амністували свої капітали, витрачати ці кошти

Про це в рамках дискусійної панелі "ДС" на тему: "Пробачити олігархів. Чи потрібна Україні амністія капіталів?" доктор економічних наук, заступник голови правління АТ "Альпарі банк" Андрій Гайдуцький, передає Depo.ua.

За його словами, влада повинна відповісти на питання, як ті, хто погодяться на амністію капіталу, зможу витрачати ці кошти.

"Влада про це поки нічого не говорить. Чи зможуть вони вільно їх використовувати на інвестиції, чи зможуть знову вивести їх за кордон після того, як амністували? Потрібна відповідь на це питання", - підкреслив Гайдуцький.

Нагадаємо, раніше Данило Гетманцев заявив, що податкова амністія – один із механізмів детінізації накопичених не зовсім законним шляхом коштів, та зазначив, що податкову амністію треба проводити тільки з урахуванням міжнародного досвіду.

Також він запевнив, що Україна має приєднатися до міжнародних угод про обмін податковою інформацією, та додав, що зміни в податковій системі мають бути еволюційними.

Крім того, Гетманцев зазначив, що Україні важливо виконувати свої зобов'язання перед міжнародними партнерами, тому необхідно переконати МВФ в необхідності амністії капіталів. Експерт додав, що посилення контролю за безготівковим обігом є загальносвітовим трендом.

Реун заявив, що в рамках загального декларування доходів громадян повинна проводитися роз'яснювальна робота, а також виступив за знижену ставку оподаткування дивідендів юридичних осіб від нерезидентів.

Крім того, він запевнив, що режим оподаткування контрольованих іноземних компаній буде стимулювати бізнесменів розкрити свої незадекларовані доходи.

Несходовський розповів про три головних проблеми податкової амністії.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme