"Вкрала" фото АТОвця: Як Тимошенко перетворюється на фейк

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко вже не вперше потрапляє у скандал в соцмережах

"Вкрала" фото АТОвця: Як Тимошенко перет…

Ще не забулася остаточно історія з використанням фото Сергія Притули, як Юлія Тимошенко і її "Батьківщина" опинилися в епіцентрі чергового скандалу в соцмережах.

Його причиною стала фотографія ветерана АТО, бійця "Азова" Олексія Лисенка в політичній агітації "Батьківщини".

Світлина бійця опублікована в газеті, яка має тираж, за його словами, в 1 млн. екземплярів. Фото ж із його зображенням використали без дозволу бійця, а він "проросійську партію "Батьківщина" не підтримує. Лисенко вимагає від Юлії Володимирівні публічних вибачень у вигляді відеоролика протягом 24 годин. А якщо їх не буде - погрожує прийти в офіс і запитати, за яким правом вона піариться за рахунок фронтовиків.

Його пост одразу став вірусним. Більше 10 тисяч перепостів.

Зрозуміло, що захищати Тимошенко у коментарі до Лисенка набігли боти і люди це одразу помітили. Хвилю підхопили і розганяли також "порохоботи".

І популярні блогери.

Не так давно Тимошенко з "Батьківщиною" потрапили у вже згаданий "зашквар" з Притулою.

Волинська обласна організація партії "Батьківщина" незаконно використовувала фото Притули для просування своєї сторінки на "Фейсбук".

"Сергій Притула зібрав 7,5 млн грн для бійців АТО. Поважаєш? Став лайк", - такий був підпис до фотографії з притулою в пості.

У відповідь Притула опублікував пост на "Фейсбуці", давши політсилі 24 години на вибачення. А ще назвав цю партію "ганд*нами"

Центральний офіс партії "Батьківщина" вибачився перед ним, назвавши випадок непорозумінням.

Depo.ua вирішив поцікавитися у юриста, які шанси в АТОвця Лисенка відстояти свою правоту в суді. Випадок цей цілком може підпадати під практику захисту авторських прав.

Відомий блогер та юрист Клим Братківський вважає, що Олексію Лисенку для початку потрібно довести, яке саме відношення він має до фото.

"Так, він на фото зображений, але незрозуміло, чи він автор фото. Авторські права виникають у того, хто фотографує, а не той, хто зображений", - вважає Братківський.

На думку юриста, випадок із Притулою підпадав під закон про рекламу, на відміну від фотографії Лисенка в газеті. "Він вимагає наявності письмової згоди від особи, яка зображена в рекламі. А тут не реклама, а газета з публікацією, - зазначає Братківський. -Лисенко має довести, що він автор фото. Наразі він лише зображений на фото, тобто факт авторства не доведено. Газета мала отримати дозвіл у автора фотографії на її використання. Оскільки він позує на камеру, то в свій час він вже дав дозвіл фотографу на використання свого зображення. І саме автор має пред'явити претензії видавцю газети, і він може вимагати компенсацію за порушення авторського права. Але і тут треба довести вартість використання фото".

Також, на думку Братківського, у випадку з фото АТОвець навряд чи зможе довести і моральну шкоду, бо вона має виражатися в порушеннях його прав і через це - у моральних стражданнях, а прямих порушень його прав у ситуації нема.

"Якби це була реклама - Лисенко б міг сказати, що закон про рекламу вимагає отримати письмовий дозвіл від фізичної особи, яка зображена в рекламі. Але тут мова про публікацію", - додав юрист.

Цікаво, що сам Лисенко поки що не каже про суд. Швидше є вже ознаки можливого "самосуду", коли хлопець каже про "ми", які прийдуть в офіс політсили. Безперечно, така методика вихідців з "Азову", котрих багато в "Нацдружинах" від Нацкорпусу, давно поставлена на потік. Від цього більше хайпу. А хайп завжди мобілізує ресурс.

В даному випадку публікація Лисенка стала черговою цеглиною в труну кампанії Тимошенко і "Батьківщини" в соцмережах. Не першою, і не останньою.

Радник міністра оборони України та штатний "порохобот" Юрій Бірюков та Олена Монова вчора також продемонстрували недолугість контентщиків політсили. Ті запостили публікацію про зустріч Тимошенко з Меркель без Юлії Володимирівни в кадрі.

Згодом там виправилися.

Варто також нагадати, що після опублікованого лідером каталонських сепаратистів Карлесом Пучдемоном фото з Тимошенко із безпекового форуму в Женеві, Юлії Володимирівні довелося виправдовуватися, що вона не зустрічалася з ним,а лише потисла руку.

Та їй мало хто повірив і в соцмережах Тимошенко нарікли Юлією Пучдемонівною.

Сьогодні мова йде про те, що Тимошенко поступово перетворюється на "королеву зашкварів" і своєрідний фейк у фейсбук-спільноті.

Удари сипляться по тематиці армії, на якій Тимошенко вирішила зіграти, повторюючи все за президентом Порошенком. І показати, що їздити до солдат (Тимошенко також поїхала на Донбас), обійматися з військовими (на останньому форумі "Стратегія миру та безпеки" було чимало офіцерів) і взагалі використовувати армію в політичному піарі може не тільки він. Звідси і формування воєнного кабінету Сенченком та інші "військові" штучки.

Щоправда, в Порошенка такий "піар" виправданий - він головнокомандувач збройних сил і має повне право зустрічатися з військовими не в якості передвиборчої агітації, тим більше, що офіційно він на вибори ще не йде.

Так от, Тимошенко примудряється "зашкварюватися" не тільки з фотографією АТОвця в газеті.

Дмитро Чекалкін написав цікаву історію про заяву 57-ї бригади, яка була зроблена після появи в мережі селфі Тимошенко з бійцями 34-го батальйону. Як виявилося, "фейковими".

"Хто не в темі та в кого коротка пам'ять – нагадаю. В 2014 році під час своєї передвиборчої кампанії Юлія Владіміровна збирала гроші та добровольців у 6-ти тисячний Рух опору. Саме про 6000 розповідала ЮВТ в травні 2014 року. Потім вибори закінчилися провалом Владіміровни і про Рух опору забули. Бо в ньому виявилося зовсім не 6000 бійців, а лише 423 бійця. Потім він переформатувався в 34-й БТРО "Батьківщина", потім в 34-й мотопіхотний батальйон 57-ї мотопіхотної бригади", - пише Чекалкін.

"Цілком зрозуміло, що зашквар із збиранням грошей на неіснуючий 6000-й бат, успішно забутий після програних виборів не міг не вдарити по іміджу ЮВТ. Тому білосердечні технологи вирішили зробити хорошу міну при поганій грі та зробити крок на випередження. "Кажете немає батальйону? А ось вам селфі з бійцями".

Аж раптом заговорила прес-служба 57-ї бригади:

"В зазначеному заході не приймали участь діючі військовослужбовці 34 омпб зокрема, ні 57 омпбр вцілому. На фото зображені люди, які наразі не мають жодного відношення до 57 окремої мотопіхотної бригади. Вони маніпулюють військовою формою одягу, знаками розрізнення та емблемою нібито 34 омпб, яка насправді виглядає інакше"

Ну не щастить Юлії Владіміровнє з військовою тематикою! Ну що тут зробиш?", - додав він.

Безумовно, подібні "зашквари" робить як сама Тимошенко, так і її політтехнологи з піарниками. Але вони б не вспливали на поверхню, якби їх не відшукували. Зрозуміло, що це вже елементи передвиборчої боротьби. І соцмережі стали окремим фронтом.

Штука в тому, що Тимошенко мобілізувала достатньо великі ресурси, які вкинула в створення іміджу в соцмережах. По публікаціях бігають цілі орди ботів з порожніми профілями, які пишуть "Юля - наш президент". Не маючи серед прихильників великої кількості лідерів думок, котрі здатні мобілізувати "думаючих людей", "Батьківщина" робить ставку на простий електорат, який не особливо вмикає мозок. Кажучи правду, подібне в Тимошенко практикували завжди, та все ж.

Прямий доказ - вчорашній пост Тимошенко про те, що вона є в санкційному списку Путіна, а "Ленінської кузні" і "Рошену" - нема.

Зрозуміло, що підприємства напряму асоціюються з Порошенком і конструкція думок у людей, які це прочитали та повірили, проектується саме на президента.

Хоча будь-якому дурню має бути зрозуміло, що перших осіб держави, та голів МЗС не додають в такі списки. Українські санкції також не торкнулися Путіна та Медведєва.

Головна фішка - показати, що це Порошенко кандидат, якого підтримує Путін. Не так давно в соцмережах прямо розганявся такий меседж від "Фан клубу Тимошенко" - однієї зі спільнот, створених політтехнологами кандидатки для піару.

Зараз вони продовжують робити відповідні колажі.

Тематика армії для Тимошенко є ключовою (як і мова та церква), оскільки таким чином вона немов перетягує на себе один з головних козирів президента, мімікруючи під його технологію кольорами (згадайте бігборди, кольори Нового курсу), заявами, і діями.

От тільки скандали калібру історії з Лисенком, які діють за принципом сніжного кому, поступово перетворюють Тимошенко на фейк. Чим більше буде показано брехні Юлії Володимирівни, "крадіжок" фото та використання репутації людей без їхньої згоди, тим більша кількість людей вважатимуть все, що робить кандидат - брехнею. І над цим, судячи по частоті зашкварів, працює велика кількість профі.

От тільки своїм опонентам Тимошенко чудово допомагає. Бо саме дилетантство команди, яка відповідає за її піар, дають змогу так вдало ловити її на фейках і брехні.

Лисенку не треба йти до суду. Вірусний чорний піар "Батьківщині" та Тимошенко в соцмережах він вже зробив. І наніс значно більше шкоди, ніж міг у суді. Презумпція винуватості в Україні - сильніша зброя за будь-які правоохоронні органи та суди.

Тимошенко досі не вибачилася перед ним. Хоча це вже не має жодного значення.

Єдині, хто програють від цих політичних технологій, українці та військові. Бо самі того не розуміючи, політики розколюють суспільство і армію фейками та обіймашками заради рейтингів.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme