Детективи, драйв-тести і воєнна операція: Нестандартна зброя проти коронавіруса

У боротьбі з пандемією Covid-19 країни використовують все ширший спектр заходів. Серед них – нестандартні, інноваційні і навіть дивні. Між тим, деякі з тактик могла б запозичити і Україна

Журналіст відділу "Життя"
Детективи, драйв-тести і воєнна операція…

Depo.ua пише про оригінальні заходи з протистояння інфекції, до яких вдаються у світі.

Тестування в дорозі

Так, серед чемпіонів з інновацій опинилася Південна Корея. При цьому країні вдалося швидко стишити хвилю зараження – якщо 3 березня у країні зафіксували 851 новий випадок, вчора їх було вже 100. 

"Ми шукаємо креативні рішення і на повну використовуємо продвинуті інформаційні технології в цьому напрямку", – зазначив віцеміністр охорони здоров'я Кім Генг-ліп. 

Так, у країні встановили 50 пунктів тестування, куди кожен, хто підозрює в себе хворобу, може заїхати і перевіритися. Все просто і зручно: людина опускає автомобільне скло, у неї беруть мазки з носа та горла та записують персональні дані. Наступного дня вона отримує результат, пише The Straits Time

Таким чином роблять в середньому шість тестів на годину, економлячи час на дезінфекції приміщень, яку доводиться проводити у лікарнях та поліклініках.

За дотримання людьми карантину допомагає стежити спеціальний мобільний додаток, а для дезінфекції великих площ використовуються дрони. Крім того, на вході у експоцентри встановили спеціальні стерилізатори для тіла. Відвідувач має пройти через спеціальну рамку, яка розпилює дезінфектор. 

Коронавірус як війна

У Франції у боротьбі з мікроорганізмом вирішили зробити ставку на армію і розпочали воєнну операцію Résilience (Стійкість, – ред.). 

"Ми перебуваємо в стані війни, і перед лицем піку епідемії я вирішив, за пропозицією начальника Генштабу, почати операцію Résilience", – зазначив президент країни Еммануель Макрон.

Країна відправила два вертольотоносці класу Mistral в південну частину Індійського океану і до Антильських островів. 

За задумом, армійці мають виконувати "санітарні, логістичні та захисні функції", надаватиме допомогу населенню і підтримуватиме матеріально-технічну базу, необхідну для протистояння пандемії. 

Коронавірусні детективи

Перші випадки коронавірусу у людей, які не були до цього за кордоном, у Сінгапурі зафіксували ще 4 лютого. Як вдалося з'ясувати, заразу вони підхопили у медичній крамниці, де до цього побувала група туристів з Китаю.  Таким чином заразилися дев'ять людей, пише BBC.  З цього моменту у країні почалася прискіплива і активна робота з відслідковування нових випадків. 

Для пошуку потенційно інфікованих аналізують кадри з відеозйомки, проводять поліцейські розслідування і навіть залучають детективів.  У будь-який час доби, щойно з'явилася інформація про новий підтверджений випадок, детективи мають братися до роботи.Так виявили 6000 людей, які контактували із носіями інфекції. Чимало людей саме від держслужбовців дізналися, що їм треба самоізолюватися. 

Наприклад, викладачці йоги зателефонували, бо дізналися, що вона могла інфікуватися під час шестихвилинної поїздки у таксі. Вже наступного дня до жінки завітали поліцейські і дали на ознайомлення документ-попередження, що в разі порушення двотижневого карантину її оштрафують або навіть кинуть за грати. 

Аби відстежити потенційних порушників, працює спеціальний мобільний додаток. За запитом системи людина має передати свої координати і таким чином підтвердити, що знаходиться вдома. 

Польовий шпиталь з роботами

В одному зі спортивних центрів Вуханя обладнали "розумний" польовий шпиталь, де дбати про пацієнтів мали роботи. Зокрема, в обов'язки машин входило доставляти їжу і робити різні медичні процедури.

При цьому на руки пацієнтів вдягалися спеціальні медичні браслети, які регулярно знімали дані про стан здоров'я людини і транслювали їх лікарям. На основі цієї інформації медики приймали рішення щодо подальшої терапії. Таким чином у медичних працівників мав економитися час і зусилля для тяжких випадків. 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme